Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 grudnia 2009, 10:14

autor: Jiker

Szczegółowo o nowym True Crime na PC, X360 i PS3

Nowe True Crime stanowić będzie nowy rozdział w historii cyklu. Wzorem autorów Medal of Honor i Dead to Rights: Retribution zdecydowano się tu bowiem zrestartować cały cykl, tworząc najnowszą jego odsłonę niemal zupełnie od podstaw. Potwierdzono to publikując w sieci szereg nowych informacji na jej temat.

Nowe True Crime stanowić będzie nowy rozdział w historii serii. Wzorem autorów Medal of Honor i Dead to Rights: Retribution zdecydowano się tu bowiem zrestartować cały cykl, tworząc jego najnowszą odsłonę niemal zupełnie od podstaw. Potwierdzono to publikując w sieci szereg nowych informacji na jej temat.

Szczegółowo o nowym True Crime na PC, X360 i PS3 - ilustracja #1

W grze nie zabraknie efektownych akcji.

Akcja True Crime zostanie osadzona w Hong Kongu. W grze poznamy historię detektywa Wei Shena, który infiltruje jedną z około pięćdziesięciu przestępczych organizacji wchodzących w skład chińskiej Triady. Zastosowanie znajdzie tu zatem popularny motyw podwójnego agenta – przenikając do struktur syndykatu postaramy się rozwikłać jego największe tajemnice, zdobywając wszelkie istotne informacje na temat szefostwa. Nie będzie to oczywiście łatwe zadanie – osoby, które widziały Infilitrację z Leonardo di Caprio, Mattem Damonem oraz Jackiem Nicholsonem (lub też pierwowzór – azjatycką trylogię Infernal Affairs, czyli Piekielną Grę) doskonale zdają sobie sprawę z czym się wiąże takowa działalność.

Wspólnie z Wei Shenem będziemy zatem zmuszeni dokonywać wieloznacznych wyborów. Misje i zadania będą bardzo często wymagać od nas czynów stojących w opozycji do natury głównego bohatera – będzie on w końcu funkcjonariuszem policji. Twórcy zapewniają nas jednak, że przez cały czas trwania rozgrywki True Crime zapewni nam efektowną zabawę. Czas spędzimy na przemierzaniu Hong Kongu za kierownicą samochodów i motocykli, strzelaninach i bitwach utrzymanych w stylu azjatyckiego kina akcji, a także akrobatycznym, pokonywaniu kolejnych lokacji (na wzór parkour).

Produkcją gry zajmuje się kanadyjskie studio United Front Games, pracujące także nad społecznościowymi wyścigami ModNation Racers na PlayStation 3 (premiera wiosną 2010 roku). Twórcy zapowiadają, że True Crime będzie pozycją rozbudowaną, ze sporym i zróżnicowanym uniwersum. Misje będziemy bowiem realizować nie tylko w City, ale i dzielnicach biedy, czy też w porcie.

Produkcja zostanie wydana jesienią 2010 roku w wersjach na komputery osobiste, a także konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Przypominamy, że do tej pory cykl True Crime reprezentowany był przez dwie pozycje – Streets of L.A. oraz New York City.