Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 grudnia 2009, 10:13

autor: Maciej Śliwiński

Age of Conan darmowy do 20 poziomu doświadczenia

Wydawca Age of Conan, firma FunCom, dalej robi wszystko by przyciągnąć graczy do tego mrocznego i brutalnego MMO. Właśnie ogłoszono kolejną promocję dla graczy, pozwalającą na dożywotnią grę za darmo na serwerach Age of Conan.

Wydawca Age of Conan, firma FunCom, dalej robi wszystko by przyciągnąć graczy do tego mrocznego i brutalnego MMO. Właśnie ogłoszono kolejną promocję dla graczy, pozwalającą na dożywotnią grę za darmo na serwerach Age of Conan.

Age of Conan darmowy do 20 poziomu doświadczenia - ilustracja #1

Oczywiście nie oznacza to, że wydana w 2008 roku staje się z dniem dzisiejszym darmowym MMORPG. Promocja jest obwarowana warunkami, jednak mimo wszystko wydaje się dość ciekawą ofertą. Wszyscy gracze, którzy do końca grudnia zdecydują się pobrać specjalnego klienta w wersji trail, otrzymają dożywotnią możliwość darmowej zabawy na serwerach Age of Conan, pod warunkiem, że będą kierować postacią między pierwszym, a dwudziestym poziomem doświadczenia. Jeśli gra wciągnie nas na tyle, że zdecydujemy się kontynuować nasze wirtualne przygody, trzeba będzie liczyć się już z wykupieniem subskrypcji.

Ograniczenie poziomów doświadczenia nie jest jednym mankamentem darmowej wersji trail. Podobnie jak ma to miejsce w tymczasowej wersji World of Warcraft, w Age of Conan również wyłączono takie funkcje jak handel z innymi graczami, czat publiczny, wysyłanie maili w grze czy korzystanie z forum. FunCom takie restrykcje tłumaczy przede wszystkim obawą przed farmerami złota.

Na przestrzeni ostatnich miesięcy jest to już druga tego typu akcja wydawcy Age of Conan. W pierwszych dniach października, grę można było na podobnych zasadach testować przez siedem dni.

Kilka dni temu zaprezentowano za to pierwszy dodatek do osadzonej w świecie wykreowanym przez Roberta E. Howarda produkcji MMO. Rise of the Godslayer jest obecnie w fazie beta, jednak pokaz dokonany za pośrednictwem serwisu Xfire.com wypadł dość okazale. Zapowiadane na przyszły rok rozszerzenie, wprowadzi nowy wątek fabularny, kolejne lokacje i typy potworów, a także zwiększy inteligencję napotykanych przeciwników.

Ujawnienie dodatku oraz akcja związana z darmowymi kontami dla graczy, ma przede wszystkim na celu zwiększenie zainteresowania tym podupadającym tytułem. Age of Conan przegrywa bowiem walkę o fanów MMO z innymi grami, a norweska firma FunCom przezywała w ostatnim czasie finansowe problemy.