Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 grudnia 2009, 11:11

autor: Gambrinus

Demo Army of Two: The 40th Day jeszcze w tym tygodniu

Już 17 grudnia udostępnione zostanie demo kontynuacji strzelaniny Army of Two, produkcji studia Electronic Arts Montreal. Obejmować będzie ono spory fragment pierwszej misji rozgrywającej się w Szanghaju.

Już 17 grudnia udostępnione zostanie demo kontynuacji strzelaniny Army of Two, produkcji studia Electronic Arts Montreal. Obejmować będzie ono spory fragment pierwszej misji rozgrywającej się w Szanghaju. Dwójka bohaterów znajdzie się w tym mieście w iście niefortunnej chwili – zmasowany atak na metropolię zmusi najemników do improwizowanego poszukiwania drogi ucieczki. Jak możemy się spodziewać usiana będzie ona licznymi eksplozjami i dziesiątkami ciał przeciwników.

Plik dostępny będzie poprzez usługi Xbox LIVE oraz PlayStation Network. Nie można zapomnieć, że Army of Two: The 40th Day ukaże się również na PSP. Demo w przenośnej wersji trafi do Europy 14 stycznia, tydzień później niż w Stanach Zjednoczonych.

Demo Army of Two: The 40th Day jeszcze w tym tygodniu - ilustracja #1

Pierwsze Army of Two spotkało się z letnim przyjęciem. Z jednej strony świetne koncepcje, z drugiej niezbyt udana implementacja tych pomysłów. Gra miała stawiać na współpracę pomiędzy dwoma najemnikami, niestety sztuczna inteligencja komputerowego towarzysza utrudniała czerpanie przyjemności z rozgrywki. Zdecydowanie była to produkcja przeznaczona dla dwóch graczy. Jednak, nawet znalezienie kompana do Army of Two nie gwarantowało takich przeżyć jak np. w serii Gears of War. Ponadto, wiele innych niedoróbek (krótki czas gry, mierna fabuła, średnia oprawa graficzna, nieciekawe udźwiękowienie…), postawiło ten tytuł daleko w tyle za konkurencją.

Czy Electronic Arts Montreal usprawni ciekawą formułę stojącą za Army of Two przekonamy się niebawem. Do amerykańskich i europejskich sklepów gra trafi równocześnie 13 stycznia 2010 roku.

Warto dodać, że dla zamawiających grę przed premierą EA Montreal przygotowało kontrowersyjną niespodziankę. Dla korzystających z oferty pre-order, udostępniony zostanie dodatkowy tryb rozgrywek sieciowych pod nazwą „Extraction”. Będzie on polegać na zmaganiu się graczy, w drodze do punktu ewakuacyjnego, z kolejnymi falami coraz silniejszych przeciwników Zwykli śmiertelnicy decydujący się na zakup po premierze, nowy tryb przetestują dopiero w połowie lutego.

Demo Army of Two: The 40th Day jeszcze w tym tygodniu - ilustracja #2