Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 listopada 2009, 11:44

autor: Vercetti

Świat gry Dragon Age: Początek - część I

Już w piątek premiera jednej z najważniejszych gier tego roku – Dragon Age: Początek. Dziś rozpoczynamy zatem publikację cyklu wiadomości, związanych z nadchodzącym dziełem studia BioWare. Przez najbliższe dni zaprezentujemy Wam najważniejszych bohaterów, przeciwników i lokacje, które poznacie podczas obcowania z grą.

Już w piątek premiera jednej z najważniejszych gier tego roku – Dragon Age: Początek. Dziś rozpoczynamy zatem publikację cyklu wiadomości, związanych z nadchodzącym dziełem studia BioWare. Przez najbliższe dni zaprezentujemy Wam najważniejszych bohaterów, przeciwników i lokacje, które poznacie podczas obcowania z grą. Wprowadzenie do świata Dragon Age: Początek zaczynamy od przedstawienia sylwetek najciekawszych bohaterów.

Sten

Sten to postać niemłoda, bo licząca sobie blisko czterysta lat. Bohater ten reprezentuje rasę qunari (co tłumaczy jego ciemną karnację) i jest bardzo nieufny wobec otoczenia, gdyż już dwukrotnie próbowano go podstępnie zabić. Z tego też względu wojownik stara się nie wyjawiać nikomu swojego prawdziwego imienia i oczekuje, by mówić do niego po prostu - Sten. Przed wiekami qunaryjski gigant przybył do Ferelden z misją oświecenia prymitywnych cywilizacji, jednak zarówno jemu, jak i jego kompanom udało się podbić zaledwie niewielki wycinek krainy. W trakcie swej krucjaty Sten popełnił wiele zbrodni, przez co trafił do więzienia. Dzisiaj niechętnie mówi o swej przeszłości. Nie oczekuje też przebaczenia, a pomimo upływu setek lat wciąż pozostaje wierny swojej kulturze.

Świat gry Dragon Age: Początek - część I - ilustracja #1

Morrigan

Morrigan to córka Flemeth, legendarnej, przerażającej wiedźmy, która przez lata samotnie wychowywała swe dziecko w wielkim lesie położonym pośród Głuszy. Wzrastając w duchu nienawiści do ludzi, Morrigan uczyła się zaklęć, zyskując po latach specjalność maga i umiejętność zmieniania kształtów. Ludzką rasę traktowała natomiast wyniośle, z dużym dystansem, na każdym kroku krytykując słabości zwykłych śmiertelników. Sama pragnęła jednak przemierzać świat ludzi i realizować w nim własne ambicje. Jednocześnie jednak wiedziała, że gdy ktoś pozna jej tożsamość czarodziejki, stanie się to zarzewiem kolejnych konfliktów.

Świat gry Dragon Age: Początek - część I - ilustracja #2

 

Alistair

Alistair jest jednym z najmłodszych bohaterów skupionych w gronie Szarych Strażników. Do drużyny wstąpił na sześć miesięcy przed początkiem Plagi, zaś w tajniki walki wprowadził go Duncan. Dzieciństwo Alistaira nie było proste - po śmierci matki młodzian przebywał na zamku Redcliffe, gdzie nabierał pierwszych szlifów w sztuce wojennej. Potem śmiałek postanowił wstąpić do zakonu, by pod okiem templariuszy ćwiczyć szermierkę, a następnie udzielać się w Kręgu Maginów, organizacji walczącej z niewiernymi.

Świat gry Dragon Age: Początek - część I - ilustracja #3

Alistair sam nie był jednak człowiekiem silnej wiary, a jego lekceważące traktowanie ludzi prowadziło do licznych kłótni z przełożonymi zakonu. W efekcie tych konfliktów bohater czuł się nieszczęśliwy, toteż przystał na propozycję Duncana, by dołączyć do drużyny Szarych Strażników.

Mabari

W świecie Ferelden nie ma tak cenionego psa jak Mabari. Same zaś zwierzęta odgrywają w tutejszej kulturze niebywałą rolę. Mabari wyróżniają się niekonwencjonalnymi zdolnościami bojowymi - atakując, potrafią strącać jeźdźców z wierzchowców, a także przełamywać szyki tworzone przez pikinierów. Ich szczekanie jest z kolei tak donośne i niepokojące, że w mig sieje panikę w szeregach wroga, ułatwiając pozostałym członkom drużyny walkę z oponentem.

Świat gry Dragon Age: Początek - część I - ilustracja #4

Pochodzenie Mabari sięga czasu mitów. Psy te wywodzą się rzekomo z rasy wilków, które służyły niegdyś legendarnemu bohaterowi imieniem Dane. Dzięki swej niebywałej lojalności i inteligencji Mabari uznawane są za szczególnie niebezpieczną broń. Już od szczenięcia wiążą się emocjonalnie ze swym panem, towarzysząc mu aż do końca życia. Bycie mistrzem Mabari świadczy jednocześnie o byciu kimś wartościowym.

Więcej informacji o Dragon Age: Początek na gry-online.pl:

Materiały tvgry.pl: