Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 października 2012, 10:35

autor: Hed

Sukces Humble Indie Bundle 6 – zebrano ponad 2 miliony dolarów, sprzedano 316 tysięcy pakietów

Szósta paczka z serii Humble Indie Bundle zebrała ponad 2 miliony dolarów i została kupiona 316 tysięcy razy. Nie jest to rekord w historii akcji, ale liczby i tak imponują.

Sukces Humble Indie Bundle 6 – zebrano ponad 2 miliony dolarów, sprzedano 316 tysięcy pakietów - ilustracja #1
Szósty Humble Indie Bundle zebrał ponad 2 miliony dolarów.

2 048 501 dolarów – tyle pieniędzy zebrali organizatorzy Humble Indie Bundle 6, paczki gier niezależnych, którą można było kupić za dowolną kwotę (z opcją przekazania części pieniędzy na cele charytatywne). Zestaw wystartował w ubiegłym miesiącu i został kupiony 316 tysięcy razy. Nie ma w tym nic dziwnego, bo w jego skład weszło kilka naprawdę świetnych i wciąż świeżych tytułów, a wśród nich Rochard, Torchlight, Vessel oraz Dustforce.

W pierwszych dniach od startu Humble Indie Bundle paczka zawierała wspomniane cztery gry oraz Shatter i S.P.A.Z. Później dołączyły do niej kolejne hity: Bit.Trip Runner, Wizorb, Jamestown oraz Gratuitous Space Battles. Za zaledwie kilkadziesiąt złotych można było dostać jedne z ciekawszych produkcji indie ostatnich lat. Ten kto przegapił ofertę, może sobie pluć w brodę. Na szczęście nic nie wskazuje na to, aby Humble Bundle miało zaprzestać działalności.

Ponad 2 miliony dolarów i 316 tysięcy nabywców to dużo, ale do rekordu Humble Bundle było daleko. Piąta edycja akcji zebrała 4,2 miliona dolarów i przekroczyła pułap 500 tysięcy sprzedanych pakietów. Taki wynik pomogły osiągnąć gry Limbo i Psychonauts. Graczy szukających tanich gier odsyłamy do strony Indie Royale, gdzie trwa właśnie inna promocja – tutaj znajdziemy między innymi Hector: Badge of Carnage i The Adventures of Shuggy.

  1. Oficjalna strona Humble Bundle