Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 października 2021, 19:52

autor: hexx0

Subnautica trafi do uniwersum PUBG? Krafton przejmuje Unknown Worlds Entertainment

Znane z gry Subnautica studio Unknown Worlds Entertainment zostało przejęte przez firmę Krafton – tę samą, która posiada prawa do marki PUBG. Jest to szósty zespół deweloperski należący do tego koncernu. Jego włodarze zapewniają, że producenci zachowają niezależność w kwestiach twórczych.

Odnoszące sukcesy niezależne studia deweloperskie można porównać do średniej klasy klubów piłkarskich, w których szeregach raz na jakiś czas trafia się gwiazdor wielkiego formatu. Co je łączy? Ano to, że do drzwi obydwu w końcu puka topowy na danym rynku gracz i przedstawia ofertę nie do odrzucenia. Taki los spotkał twórców gry Subnautica (a także dodatku do niej zatytułowanego Below Zero, moda Natural Selection do Half Life 2, jego komercyjnej kontynuacji oraz Zen of Sudoku), czyli studio Unknown Worlds Entertainment, które zostało przejęte przez koncern Krafton – właściciela praw do marki PUBG.

Tym samym twórcy Subnautiki dołączyli do takich zespołów deweloperskich jak PUBG Studios, Striking Distance Studios, Bluehole Studio, RisingWings i Dreamotion. Włodarze firmy Krafton zapewniają, że producenci zachowają niezależność w kwestiach twórczych, by nie zatracili swojej unikalnej tożsamości i opracowywali kolejne „wirtualne światy napędzane przez społeczność”. A co konkretnie? Prawdopodobnie przekonamy się o tym w 2022 roku, kiedy to kolejny projekt studia Unknown Worlds Entertainment ma trafić do wczesnego dostępu.

Później jednak wszystko jest możliwe. Kto wie, może kolejna Subnautica – albo następny dodatek – będzie się rozgrywać w uniwersum PUBG? Brzmi to nieco absurdalnie, ale przypomnijmy, że zapowiedziano już jedną grę, która ma zostać osadzona w tym wirtualnym świecie. Mowa o horrorze science fiction pod tytułem The Callisto Protocol, o którym pisaliśmy tutaj. Za grę odpowiada Striking Distance Studios – jeden z wymienionych wcześniej zespołów, w którego skład wchodzą m.in. współtwórcy serii Dead Space – a jej premiera ma nastąpić w 2022 roku na PC i konsolach.