Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 29 października 2021, 18:45

autor: Patryk Łukasz Kubiak

3. sezon, nowe pancerze Nilfgaardu, więcej brzydszych potworów. Czego dowiedzieliśmy się z konferencji o Wiedźminie Netflixa?

Konferencja poświęcona Wiedźminowi przyniosła nam przede wszystkim nowy trailer drugiego sezonu, ale pojawiło się na niej również parę ciekawych informacji dotyczących kontynuacji przygód Geralta na Netflixie.

W SKRÓCIE:
  1. na konferencji poświęconej netflixowemu Wiedźminowi podczas wydarzenia Lucca Comics & Games wystąpili twórcy serialu oraz członkowie obsady – dostaliśmy parę obietnic i smaczków, a także nowy trailer drugiego sezonu;
  2. świat wiedźmina w nadchodzącym sezonie serialu Netflixa ma być „większy niż kiedykolwiek”;
  3. trzeci sezon z pewnością powstanie i będzie oparty na „jednej, konkretnej książce”, podczas panelu nastąpiły także przekomarzania rozmówców na temat wielu przyszłych kontynuacji;
  4. w drugim sezonie dostaniemy nowe pancerze Nilfgaardu, stare – oględnie mówiąc – nie przypadły do gustu nie tylko widzom, ale i twórcom;
  5. jak twierdzili występujący na konferencji, potworów będzie więcej i będą one „większe, szybsze, silniejsze, bardziej niebezpieczne i dużo brzydsze”;
  6. zapis całego panelu możecie prześledzić na Facebooku bądź Twitchu.

Prócz nowego trailera, który prezentuje się naprawdę nieźle, na konferencji twórców Wiedźmina dowiedzieliśmy się paru interesujących rzeczy nie tylko o nadchodzącym sezonie i o tym, jak on będzie wyglądał, ale również o dalszej przyszłości serialu opartego na prozie Andrzeja Sapkowskiego. Na panelu poświęconym hitowej produkcji Netflixa podczas wydarzenia Lucca Comics & Games gościli showrunnerka Lauren Schmidt Hissrich, projektantka strojów Lucinda Wright, scenograf Andrew Laws oraz członkowie obsady: Joey Batey, czyli Jaskier, i Kim Bodnia, który wcieli się w Vesemira.

Najwięcej informacji na temat Wiedźmina dostarczyła Hissrich. Przede wszystkim dostaliśmy obietnicę, że świat Geralta „jeszcze nigdy nie był tak wielki”. Showrunnerka stwierdziła także, że ona i jej ekipa starali się, by „wszystkie historie zostały opowiedziane w odpowiednim momencie”. Wyraziła też nadzieję, iż po sezonie trzecim nastąpią sezony czwarty, piąty „i mogłabym tak wymieniać długo”, a Laws dodał, że zapomniała wspomnieć o „sezonach szóstym, siódmym, ósmym i dziewiątym”.

3. sezon, nowe pancerze Nilfgaardu, więcej brzydszych potworów. Czego dowiedzieliśmy się z konferencji o Wiedźminie Netflixa? - ilustracja #1
Od lewej na czerwonych fotelach: Andrew Laws, Lauren Schmidt Hissrich i Lucinda Wright.

Stroje i charakteryzacja postaci – jak utrzymuje Wright – mają być „praktyczniejsze”. Najistotniejszą kwestią, jaką można wyciągnąć z jej wypowiedzi, jest jednak ta dotycząca Nilfgaardu i niesławnych pancerzy, które w pierwszym sezonie przywodziły na myśl pofałdowane worki na śmieci (autorowi tego tekstu).

Byłam niezwykle zadowolona, że mogłam wymyślić na nowo Nilfgaard – co jest dobre. […] Scenarzyści dostarczyli mi mnóstwo materiałów, których potrzebowałam, bym mogła oddać poszczególne charaktery lepiej, wprowadzić je na nowy poziom. […] Czułam wielką odpowiedzialność, by nikogo nie rozczarować, bo wiem, że sezon pierwszy był niesamowitym sukcesem.

Na temat strojów Nilfgaardczyków głos zabrała także Hissrich. I był to głos jednoznaczny:

Gdy rozmawialiśmy o tym, co zadziałało w pierwszym sezonie, a co trzeba zmienić, gdzieś podczas dyskusji o początkowych odcinkach nowej serii od razu doszliśmy do wniosku: nilfgaardzkie zbroje – trzeba puścić je z dymem!

3. sezon, nowe pancerze Nilfgaardu, więcej brzydszych potworów. Czego dowiedzieliśmy się z konferencji o Wiedźminie Netflixa? - ilustracja #2
Leszy z trailera drugiego sezonu Wiedźmina.

O potworach opowiedział z kolei Laws.

Potwory. Nie zapominajmy o potworach. […] Muszę powiedzieć, że nowy sezon będzie znacznie lepszy pod tym względem. Scenarzyści dali nam niesamowity zestaw możliwości. Monstra będą większe, szybsze, silniejsze, bardziej niebezpieczne i brzydsze. Dużo brzydsze. To różnica względem pierwszego sezonu.

Podczas panelu nie zabrakło pytania o dalszą kontynuację przygód Geralta.

Co mogę powiedzieć o trzecim sezonie – mówiła Hissrich – to to, że scenarzyści wrócili do Los Angeles i pilnie pracują. Ciągle zamierzamy podkreślać słowo „większy”. To będzie naprawdę fajny sezon, będzie mocno oparty na konkretnej książce, z dużą ilością akcji, odrobiną głębi i odrobiną śmierci.

Z kolei dla Kima Bodnii zaangażowanie w rolę Vesemira wymagało poznania świata oraz umiejętności, które posiada jego bohater. Jak mówił, to było naprawdę ekscytujące doświadczenie, z którego zadowolona była zwłaszcza jego rodzina.

Gdy Lauren zaprosiła mnie do współpracy i powiedziałem mojej rodzinie, że będę Vesemirem, byli bardzo zaskoczeni. Bardzo chciałem wejść w ten świat i nauczyć się wszystkich zdolności oraz poznać historię Vesemira. Dowiedzieć się, co w nim siedzi.

3. sezon, nowe pancerze Nilfgaardu, więcej brzydszych potworów. Czego dowiedzieliśmy się z konferencji o Wiedźminie Netflixa? - ilustracja #3
Henry Cavill jako Geralt w trailerze drugiego sezonu Wiedźmina.

Joey Batey uważa natomiast, że Jaskier jest jedną z niewielu postaci w sadze, której przeznaczenie nie dotyczy.

W drugim sezonie z pewnością Jaskier będzie eksperymentował z własną moralnością. Będzie starał się dowiedzieć, czy jest dobrą osobą.

Na konferencji zostały także poruszone tematy bezpieczeństwa na planie w czasach pandemii koronawirusa, krótkiego procesu produkcyjnego, który dzielił kolejne odsłony opowieści w wiedźmińskim świecie – sezon pierwszy, animację Koszmar wilka oraz sezon drugi – a na koniec wszyscy uczestnicy zapewniali siebie i nas o tym, ile to uniwersum oraz praca nad nim dla nich znaczą.

Cały panel poświęcony Wiedźminowi obejrzysz na stronach dostępnych poniżej.

  1. Strona The Witcher Netflix na Facebooku
  2. Kanał Lucca Comics & Games na Twitchu