Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 18 lutego 2021, 17:19

autor: EnVakker

Wiedźmin Netflixa: nowe zbroje Nilfgaardu na zdjęciu z planu drugiego sezonu

Nowe zdjęcie z planu pozwala przypatrzeć się, jak w drugim sezonie Wiedźmina Netflixa będą wyglądały zbroje żołnierzy Nilfgaardu, zaprojektowane od nowa.

Zmiana mała, ale bardzo istotna - drugi sezon Wiedźmina Netflixa naprawi jeden z najbardziej krytykowanych przez fanów elementów designu pierwszej serii. Chodzi o zbroje, w których paradowali nilfgaardzcy wojacy, a które wyglądały dość... niecodziennie. Pomimo że twórcy na czele z Tomaszem Bagińskim i Lauren S. Hissrich starali się odpierać zarzuty i tłumaczyć swoją wizję, ostatecznie obiecano, że nilfgaardzki pancerz przybierze nieco inny wygląd w drugim sezonie.

Wiedźmin Netflixa: nowe zbroje Nilfgaardu na zdjęciu z planu drugiego sezonu - ilustracja #1
Zbroje Nilfgaardu w pierwszym sezonie Wiedźmina zostały mocno skrytykowane

Nowe zbroje Nilfgaardu po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć w październiku ubiegłego roku. Teraz możemy jeszcze lepiej przekonać się, jak będą się prezentować siły imperium - trzeba przyznać, że ich widok ucieszy wszystkich wielbicieli „klasycznego podejścia" w designie fantasy. Jak donosi redanianintelligence.com, z nowych zbroi Nilfgaardczycy zrobią najprawdopodobniej dobry użytek, jako że na planie filmowym Wiedźmina dostrzeżono także trebusz, co może sugerować, że twórcy chcą nam dostarczyć nieco więcej satysfakcjonujących scen batalistycznych.

Wiedźmin Netflixa: nowe zbroje Nilfgaardu na zdjęciu z planu drugiego sezonu - ilustracja #2
Nowe zbroje Nilfgaardu to może nie rewolucja, ale na pewno bezpieczny powrót do korzeni

Luty jest bardzo pracowitym miesiącem dla filmowców zebranych w Arborfield Studios w Wielkiej Brytanii. Ekipa dowodzona przez producentkę Lauren S. Hissrich przeszła na 6-dniowy tydzień pracy, a kolejni aktorzy (m.in. Jota Castellano, odtwórca roli jednego z wiedźminów z Kaer Morhen) deklarują, że ich wątki udało się już doprowadzić do końca. Ostatnio na planie widziano Barta Edwardsa i Gaię Mondadori, wcielających się w rodziców Ciri – Dunego i Pavettę, co sugeruje, że w drugim sezonie Wiedźmina pojawią się retrospekcje z wydarzeń w Cintrze.