Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 15 lutego 2021, 13:45

autor: EnVakker

Wiedźmin Netflixa w drugim sezonie powróci do wątku Cintry

Akcja drugiego sezonu Wiedźmina może jeszcze raz przenieść się do Cintry, ukazując w retrospekcji bohaterów powiązanych z krainą królowej Calanthe.

Tragiczny los, jaki spotkał na naszych oczach Cintrę, jedną z krain należących do uniwersum Wiedźmina, nie musi wcale oznaczać, że nie pojawi się ona więcej w produkcji Netflixa. Jak donosi serwis redanianintelligence.com, zdarzenia w Cintrze ponownie odegrają pewną rolę w fabule Wiedźmina.

Nie chodzi jednak o zgliszcza, które pozostawiła po sobie armia Nilfgaardu. Drugi sezon Wiedźmina umożliwi nam powrót do „starych dobrych czasów”, gdy kraina Królowej Calanthe trzymała się jeszcze nieźle, będąc centrum dla wielu ważnych wydarzeń, spośród których najwyraźniej nie wszystkie było nam dane poznać w pierwszej serii produkcji Netflixa.

Wiedźmin Netflixa w drugim sezonie powróci do wątku Cintry - ilustracja #1
Już w pierwszym odcinku Wiedźmina ujrzeliśmy los, jaki czekał Cintrę

Dowodem na to mają być aktorzy zauważeni na planie w Arborfield Studios w Wielkiej Brytanii, gdzie aktualnie kręcony jest Wiedźmin. Chodzi o Barta Edwardsa i Gaię Mondadori, wcielających się w rodziców Ciri - Duny'ego i Pavettę. To oni będą prawdopodobnie bohaterami retrospekcji, która w drugim sezonie zostanie wpleciona w opowiadaną historię. Wraz z nimi widziano Eda Bazalgette’ego, reżysera odcinków numer 5. i 8. nadchodzącej serii. Idąc tym tropem można przyjąć, że to właśnie w którymś z nich spotkamy duet bohaterów.

Wiedźmin Netflixa w drugim sezonie powróci do wątku Cintry - ilustracja #2
Duny i Pavetta (Bart Edwards, Gaia Mondadori)

Nie wiadomo, czy w scenie retrospekcji pojawią się inni bohaterowie związani z Cintrą, jak Królowa Calanthe, King Eist lub Myszowór. W przypadku tego ostatniego sprawę może utrudnić pandemia, gdyż grający go Adam Levy mieszka obecnie w USA, a więc pojawienie się na planie Wiedźmina w Wielkiej Brytanii może być dla niego sporym wyzwaniem, jeśli nie niemożliwym do wykonania z powodu obowiązujących restrykcji.