Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 28 stycznia 2021, 15:03

autor: Aquma

Wiedźmin skapitulował. Bridgertonowie biją rekordy na Netfliksie

Nowy serial platformy streamingowej Netflix – Bridgertonowie – cieszy się olbrzymią popularnością. Produkcję obejrzało już ponad 80 mln subskrybentów.

W SKRÓCIE:

  1. Bridgertonowie są nowym megahitem Netfliksa;
  2. serial stworzony przez Shondę Rhimes cieszy się większą popularnością niż Wiedźmin – obejrzeli go (w części lub całości) posiadacze aż 82 mln kont.

Wygląda na to, że platforma streamingowa Netflix ma nowy hit. Mowa o serialu Bridgertonowie, czyli nowej produkcji autorstwa scenarzystki i producentki Shondy Rhimes (w przeszłości odpowiadała m.in. za Chirurgów, Prywatną praktykę czy Skandal). Według danych udostępnionych przez wspomnianą firmę tytuł obejrzeli już – częściowo lub w całości – posiadacze 82 milionów kont. Oznacza to, że serial był oglądany chętniej od dotychczasowego lidera – Wiedźmina (76 mln). Bridgertonowie cieszyli się największą popularnością w aż 83 krajach świata, a tylko w jednym nie trafili do top 10 (mowa o Japonii).

Bridgertonowie są adaptacją cyklu powieściowego Julii Quinn, rozgrywającego się w alternatywnej wersji brytyjskiej epoki regencji. Dzieło opowiada o miłosnych perypetiach członków poważanego, arystokratycznego rodu. Bohaterką pierwszego sezonu serialu jest niejaka Daphne, będąca najstarszą z sióstr (w tej roli Phoebe Dynevor). Warto nadmienić, że każda seria będzie odpowiadała jednemu tomowi powieści i skupi się na innej postaci.

Poza Phoebe Dynevor w Bridgertonach zobaczyć można także m.in. Luke’a Thompsona (zagrał Benedicta Bridgertona), Polly Walker (wcieliła się w Portię Featherington), Molly McGlynn (pokojówka Rose), Adjoę Andoh (Lady Danbury) czy Jonathana Baileya (odtworzył na ekranie młodą głowę rodu, Anthony’ego Bridgertona – nawiasem mówiąc to właśnie on będzie bohaterem drugiego sezonu serialu).

  1. Netflix – strona oficjalna