Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 25 stycznia 2021, 12:58

autor: Karol Laska

Wiedźmin Netflixa - nowi aktorzy w obsadzie, w tym odtwórca roli króla Henselta

Ponzaliśmy kolejnych aktorów, którzy wystąpią w drugim sezonie netflixowego Wiedźmina – w tym między innym odtwórcę roli króla Henselta, czyli władcy Keadwen.

W SKRÓCIE:
  1. Edward Rowe wcieli się w króla Henselta w drugim sezonie Wiedźmina;
  2. ponadto do obsady dołączy dwóch innych aktorów – Ed Birch oraz Julie Barclay.

Bardzo ambitne są plany twórców Wiedźmina, jeżeli chodzi o rozszerzenie uniwersum serialu w drugim sezonie. Ostatnie miesiące przyniosły nam na jego temat całkiem sporo informacji, w tym między innymi o nowych nazwiskach, które dołączają do obsady. Na początku grudnia pisaliśmy o pięciu nowych aktorach – między innymi o potencjalnym odtwórcy Sigmunda Dijkstry. Teraz poznaliśmy kolejne osoby, które zasilą ekipę prowadzoną przez Lauren Schmidt Hissrich (via Redanian Intelligence).

Najważniejszym wyborem castingowym z tych jeszcze Wam nieznanych jest najpewniej Edward Rowe. Jak na razie jego jedyna poważna rola to ta w niezależnym brytyjskim dramacie pod tytułem Przynęta, który przyjął się naprawdę nieźle wśród krytyków. Nietuzinkowy talent aktora zostanie wykorzystany w Wiedźminie w bardzo ciekawy sposób, bowiem Rowe wcieli się w gbura, rasistę i monarchę z krwi i kości – króla Henselta. Kojarzyć go mogą wszyscy fani książek Sapkowskiego oraz gracze, który ukończyli Wiedźmina 2: Zabójców królów.

Wiedźmin Netflixa - nowi aktorzy w obsadzie, w tym odtwórca roli króla Henselta - ilustracja #1
Rowe (na zdjęciu) zdecydowanie pasuje do roli stanowczego władcy.

Poznaliśmy także dwa inne nazwiska zaangażowane do serialu, Eda Bircha oraz Julie Barclay, ale nie wiemy, kogo mają zagrać. Ich filmografia raczej nie zachwyca – są to aktorzy o karierze mocno telewizyjnej i serialowej. Birch miał co prawda okazję do zagrania pomniejszych ról w Sherlocku czy Alieniście, ale raczej trzyma się pewnej niszy. Z kolei Barclay wystąpiła gościnnie w kryminale pod tytułem Broadchurch.

A my przypominamy, że Wiedźmin powrócił niecały tydzień temu na plan zdjęciowy po przerwie świątecznej. Nie wiemy, kiedy spodziewać się premiery drugiego sezonu, bo i ciężko ją przewidzieć w czasach pandemii koronawirusa. Początkowo mówiło się o drugiej połowie 2021 roku, ale nie spodziewamy się, że twórcy aż tak prędko wyrobią się z produkcją i montażem.