Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 maja 2021, 14:15

autor: Gabi

Zapowiedziano spin-off PUBG z akcją na Dzikim Zachodzie

Twórcy Playerunknown’s Battlegrounds pracują nad kolejnym spin-offem serii. Akcja ma się rozgrywać w otwartym świecie rodem z Dzikiego Zachodu.

W SKRÓCIE:
  • Twórcy PUBG zapowiadają spin-off serii rozgrywający się na Dzikim Zachodzie;
  • Project COWBOY zabierze graczy do świata inspirowanego Red Dead Redemption 2;
  • gra ma się ukazać na PC i konsolach.

Uniwersum PUBG przeniesie graczy na Dziki Zachód. Południowokoreańska firma Krafton Inc., rozmawiając z serwisem Bloter, potwierdziła rozpoczęcie prac nad kolejnym samodzielnym spin-offem serii o kryptonimie Project COWBOY. Gra umożliwi zabawę w dużym, otwartym świecie, inspirowanym tym, który mogliśmy eksplorować w Red Dead Redemption 2. Wydawca otworzył również rekrutację dla zainteresowanych wzięciem czynnego udziału w tworzeniu gry.

Project COWBOY ma być samodzielną grą osadzoną w uniwersum PUBG, oferującą otwarty, westernowy świat wraz z całym jego klimatycznym arsenałem pełnym rewolwerów, strzelb i innych śmiercionośnych narzędzi, właściwych atmosferze Dzikiego Zachodu. Krafton planuje wydać grę na PC oraz konsole, nie podano jednak jeszcze oficjalnej listy platform.

Twórcy najwyraźniej nie zamierzają zwalniać tempa w rozwijaniu uniwersum Playerunknown’s Battlegrounds. Project COWBOY to kolejna oficjalnie potwierdzona produkcja związana z PUBG. Obecnie w produkcji jest choćby The Callisto Protocol (premiera planowana na 2022 rok), okrzyknięty duchowym spadkobiercą serii Dead Space - kosmicznych survival horrorów. Powstaje również PUBG: New State, mobilny spin-off pierwowzoru w klimatach science-fiction, który zadebiutuje jeszcze w tym roku.

Ambitne plany twórców wyraźnie wskazują, że uniwersum PUBG czeka w najbliższych latach intensywny rozwój, co z pewnością ucieszy fanów tej klasycznej produkcji battle royale. Jednakże na westernowy spin-off przyjdzie nam z pewnością jeszcze trochę poczekać. Krafton nie zdradził planowanej daty premiery, a biorąc pod uwagę trwający proces rekrutacji twórców Projektu COWBOY, prace nad grą prawdopodobnie dopiero się rozpoczynają.

  1. Strona internetowa Playerunknown’s Battlegrounds
  2. Strona internetowa firmy Krafton Inc.