Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 maja 2021, 14:52

Metro Exodus: Enhanced Edition na PC ze wsparciem dla kontrolera DualSense

Twórcy Metro Exodus: Enhanced Edition wprowadzili aktualizację, która dodaje wsparcie dla kontrolera PS5, w tym obsługę technologii haptycznej oraz adaptacyjnych triggerów.

Kontroler DualSense od listopada zeszłego roku współpracuje z grami dostępnymi na platformie Steam. Pad zyskuje popularność wśród pecetowców, co nie umknęło uwadze twórców gier. Deweloperzy ze studia 4A Games w najnowszej aktualizacji do Metro Exodus: Enhanced Edition wprowadzili wsparcie dla tego sprzętu, a wraz z nim również dla haptycznych wibracji oraz adaptacyjnych triggerów. Co prawda producenci nie pochwalili się zmianami, ale nie uszły one uwadze fanów, którzy rozpoczęli dyskusję na forach ResetEra i Reddit.

Jeden z użytkowników (dex3108) przypuszcza, że to pierwsza gra na PC, która w tak szerokim zakresie obsługuje kontroler PlayStation 5. Doskonale obrazuje to zamieszczony przez niego film, który szybko trafił także na Twittera. Materiał wyraźnie pokazuje, jak zmienia się zachowanie kontrolera zależnie od wybranej broni. Automatyczny karabin wywołuje odrzut, a adaptacyjny trigger stawia opór podczas używania broni krótkiej.

Gra Metro Exodus: Enhanced Edition 6 maja zadebiutowała na PC, natomiast 26 czerwca tytuł trafi również na konsole PS5 oraz Xbox Series X/S.

  1. Oficjalna strona gry Metro Exodus
  2. Recenzja gry Metro Exodus – Red Dead Redemption 2 wśród FPS-ów
  3. Metro Exodus - poradnik do gry