Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 sierpnia 2011, 08:30

autor: Mateusz "Kono" Kądziołka

Studio Telltale Games zapowiada jesienną premierę gry Jurassic Park

Firma Telltale Games ogłosiła, że gra Jurassic Park pojawi się w dystrybucji 15 listopada bieżącego roku. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że studio planuje wydanie tego tytułu na iPada.

Firma Telltale Games, znana z epizodycznych produkcji takich jak Sam & Max, Wallace & Gromit czy Tales of Monkey Island, ogłosiła, że zamierza wydać grę Jurassic Park 15 listopada bieżącego roku.

Podobnie jak poprzednie produkcje studia Telltale Games, również Jurassic Park będzie dostępny w formie epizodów. Według zapewnień twórców, w dniu premiery wszystkie rozdziały gry będą dostępne w dystrybucji elektronicznej na PC, Mac oraz PlayStation 3. Właściciele konsoli Xbox 360, aby zagrać a najnowsze dzieło Telltale Games, będą musieli zakupić wersję pudełkową (zawierającą każdy z pięciu epizodów).

Studio Telltale Games zapowiada jesienną premierę gry Jurassic Park  - ilustracja #1

Dowiedzieliśmy się również, że firma Telltale Games planuje wydanie Jurassic Park w wersji na iPada. W tym wypadku, gra będzie dostępna w formie epizodów, wydawanych w regularnych odstępach czasu. Studio Telltale nie podało daty premiery tej wersji, jednak edycja na PC i konsole jest priorytetem, więc użytkownicy iPada najprawdopodobniej poczekają nieco dłużej.

Gra Jurassic Park to połączenie przygodówki z grą akcji. Tytuł bazuje na cyklu książek zapoczątkowanych przez powieść Park Jurajski autorstwa Michaela Crichtona, na podstawie której nakręcono potem popularną serię filmów fabularnych.