Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 marca 2016, 10:05

autor: Entelarmer

Stellaris z datą premiery i nowym zwiastunem

Firma Paradox Interactive ujawniła datę premiery Stellaris. Kosmiczna strategia od twórców serii Europa Universalis zadebiutuje na komputerach osobistych 9 maja.

Stellaris w skrócie:
  • Producent: Paradox Development Studio
  • Wydawca: Paradox Interactive
  • Gatunek: kosmiczna strategia 4X
  • Platformy sprzętowe: PC
  • Data premiery: 9 maja
  • Inne: tryb sieciowy dla maksymalnie 32 graczy; rozgrywka w czasie rzeczywistym

Od czasu oficjalnej zapowiedzi gry Stellaris pod koniec lata ubiegłego roku twórcy ze studia Paradox Development informowali nas o postępach prac za pośrednictwem regularnie publikowanych dzienników deweloperskich. Ostatni z nich ukazał się na początku tego tygodnia, ale znacznie istotniejsza jest informacja ujawniona w ramach trwającej konferencji GDC 2016. W czasie swojej prezentacji zespół ujawnił kolejny zwiastun produkcji, przy okazji podając datę premiery Stellaris. Nowa gra twórców kultowych strategii ma zadebiutować 9 maja. Filmik stanowi wprowadzenie do świata gry, skrótowo opisując dążenia ludzkości do sięgnięcia gwiazd oraz nawiązanie kontaktu z obcymi. Sama galaktyka niewiele różni się od tego, co ludzie zostawili na Ziemi (w programie: konflikty, polityka i zdrady).

Nie zabrakło też fragmentów rozgrywki, choć znacznie dłuższą, ponad półgodzinną prezentację zorganizowano na początku miesiąca, w trakcie imprezy PC Gamer Weekender w Londynie, przy czym filmik z pokazu udostępniono dopiero w tym tygodniu. Anna Norrevik oraz Henrik Fahraeus z Paradox Interactive omówili wiele elementów gry, takich jak dostosowanie poszczególnych ras do różnych warunków środowiskowych, czy też istotne znaczenie losowych wydarzeń i anomalii. Badanie tych ostatnich przyniesie nam niemałe korzyści, aczkolwiek do niektórych z nich lepiej będzie nie zbliżać się bez doświadczonego naukowca, a i wtedy przyda się rozważnie podejmować decyzje (wiele z nich będzie wymagać dokonania określonego wyboru). Wspomniano także o możliwej zawartości przyszłych dodatków w postaci superbroni, takich jak np. gwiazda śmierci lub Sfera Dysona. Materiał możecie obejrzeć poniżej.

Stellaris to kosmiczna strategia od Paradox Development Studio (cykle Europa Universalis, Crusader Kings oraz Hearts of Iron). W grze staniemy na czele wybranej rasy i będziemy dążyć do stworzenia galaktycznego imperium, przy czym każda frakcja wyróżnia się nie tylko wyglądem, lecz także odmiennym rozumieniem pojęć czy unikalnymi zdolnościami. Swój cel osiągniemy poprzez dyplomację oraz eksplorowanie uniwersum, aczkolwiek nie zabraknie też potyczek z wrogimi wspólnotami. Stellaris zadebiutuje 9 maja na komputerach osobistych.