Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 września 2018, 11:50

autor: Osti

State of Decay 2 i Sea of Thieves przekroczyły oczekiwania Microsoftu

Szef marketingu Xboksa, Aaron Greenberg, wyraził zadowolenie z wyników osiągniętych przez ostatnie tytuły ekskluzywne Microsoftu - State of Decay 2 i Sea of Thieves. To samo dotyczy usługi Xbox Game Pass, w której oba tytuły są oferowane od momentu premiery.

Zdaniem Aarona Greenberga Xbox One może pochwalić się wspaniałymi tytułami ekskluzywnymi. - State of Decay 2 i Sea of Thieves przekroczyły oczekiwania Microsoftu - wiadomość - 2018-09-10
Zdaniem Aarona Greenberga Xbox One może pochwalić się wspaniałymi tytułami ekskluzywnymi.

W wywiadzie udzielonym portalowi GamesIndustry.biz Aaron Greenberg stwierdził, że zarówno Sea of Thieves, jak i State of Decay 2 były dla Microsoftu przełomowymi tytułami tej wiosny. Szef marketingu Xboksa przyznał, że popularność tych produkcji przekroczyła oczekiwania właścicieli marki.

Sea of Thieves było zdaniem Greenberga priorytetem dla jego zespołu. Tytułowi udało się zgromadzić przeszło 5 milionów graczy. State of Decay 2 może pochwalić się 3 milionami graczy.

Microsoft jest bardzo zadowolony z Sea of Thieves. - State of Decay 2 i Sea of Thieves przekroczyły oczekiwania Microsoftu - wiadomość - 2018-09-10
Microsoft jest bardzo zadowolony z Sea of Thieves.

Duża popularność omawianych tytułów przyczyniła się zdaniem szefa marketingu również do większego zainteresowania usługą Xbox Game Pass, w której obie gry są dostępne. Nie podano jednak dokładnych liczb dotyczących abonamentu oferowanego przez Microsoft.

Aby gracze nie utracili zbyt szybko radości z żeglowania po morzach i oceanach, deweloperzy z firmy Rare ciągle przygotowują nową zawartość do Sea of Thieves. Społeczność ciągle otrzymuje kolejne statki, przygody czy funkcje, które czynią tytuł coraz większym. Dzięki temu Microsoft zachęca do gry nowych klientów oraz stara się utrzymać jak najdłużej dotychczasowych.

Gra z czasem jest coraz większa. - State of Decay 2 i Sea of Thieves przekroczyły oczekiwania Microsoftu - wiadomość - 2018-09-10
Gra z czasem jest coraz większa.

Przypomnijmy, że Sea of Thieves to koncentrująca się na trybie multiplayer przygodowa gra akcji, osadzona w otwartym świecie pełnym piratów, skarbów oraz egzotycznych lądów do zbadania. Tytuł zebrał przeciętne opinie: średnia ocena w serwisie Metacritic wersji na konsolę XBOX One wynosi 69 punktów (na 100 możliwych) od recenzentów i 5.0 na 10 od użytkowników. Z naszą recenzją gry możecie się zapoznać TUTAJ.

State of Decay 2 jest kontynuacją wydanej w 2013 roku sandboksowej gry akcji studia Undead Labs. Akcja tytułu osadzona została w postapokaliptycznym świecie po wybuchu epidemii zombie. W Metacritic wersjia na konsolę XBOX One gra poradziła sobie podobnie do Sea of Thieves, uzyskując średnio 67 punktów z recenzji oraz wynik użytkowników na poziomie 5.4. Z naszą recenzją gry możecie się zapoznać TUTAJ.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Xbox Series X - Wszystko o konsoli i jej grach