Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 sierpnia 2011, 10:25

autor: Marcin "Sarge" Skierski

StarCraft MMO możliwy, ale jeszcze nie teraz

Fani StarCrafta powinni odłożyć na później nadzieje na zagranie w produkcję MMO osadzoną w tym uniwersum. Współzałożyciel firmy Blizzard zaprzeczył podobnym spekulacjom, choć nie wykluczył takiego rozwiązania w przyszłości.

Frank Pearce, współzałożyciel firmy Blizzard, zaprzeczył na wczorajszej konferencji w Kolonii, jakoby firma miała w planach stworzenie gry MMO osadzonej w świecie StarCrafta. Jednocześnie nie wykluczył takiego posunięcia w przyszłości.

Frank Pearce stwierdził, że producent jest obecnie zbyt zajęty pracą nad zapowiedzianymi projektami, by zdecydować się na wydanie kolejnej produkcji MMO. Przyznał jednak, że przygotowane przez Blizzarda światy i uniwersa są na tyle rozbudowane, że można by je wykorzystać w wielu różnych gatunkach oraz formach.

StarCraft MMO możliwy, ale jeszcze nie teraz - ilustracja #1

„Gdyby tylko w Blizzardzie znalazł się wolny zespół chętny do stworzenia StarCraft MMO i byłby w tym projekcie zaangażowany z pełną pasją, wtedy moglibyśmy rozważać takie rozwiązanie. Jednak w tej chwili, jak widać po przygotowanych na dziś prezentacjach, mamy ręce pełne roboty. Nie mamy więc żadnych planów do stworzenia czegokolwiek oprócz RTS-ów w świecie StarCrafta i wszelkich dodatków”.

Chwilę później Pearce dodaje: „Wszystko jest jednak możliwe, bo stworzyliśmy tak bogate i świetne uniwersa”. Wydaje się zatem, że temat nie jest definitywnie zamknięty i fani StarCrafta w bardziej odległej przyszłości mogą, mimo wszystko, spodziewać się spodziewać się sieciowej produkcji osadzonej w tych realiach.

Obecnie pracownicy firmy Blizzard zajmują się dewelopingiem Diablo III, StarCraft II: Heart of the Swarm i nadal pracują nad rozwojem marki World of Warcraft. Poza tym nie można zapominać o niezapowiedzianym projekcie MMO o kodowej nazwie Titan. Trudno tutaj znaleźć miejsce dla jeszcze jednego przedstawiciela tego gatunku.