Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 sierpnia 2011, 11:00

autor: Mateusz "Kono" Kądziołka

Nowy patch do World of Warcraft - Blizzard odkrywa karty

Główny projektant gry World of Warcraft - Tom Chilton - ujawnił sporo informacji o patchu 4.3. Łatka wprowadzi nowe instancje i wyspę, a Ethernals zaoferują graczom kilka ciekawych usług.

Tom Chilton – główny projektant gry World of Warcraft – ujawnił na targach gamescom sporą ilość informacji dotyczących patcha oznaczonego numerem 4.3. Wszystko wskazuje na to, że w następnym większym uaktualnieniu gracze zmierzą się z głównym złym Kataklizmu, czyli Deathwingiem.

Najważniejszą częścią nadchodzącej łatki jest oczywiście nowa instancja wieloosobowa, w której ostatnim przeciwnikiem będzie Deathwing. Aktualnie nie wiemy, ilu bossów znajdzie się w nowym lochu, ale Chilton zdradził, że jedna z faz ostatecznej walki bieżącego dodatku odbędzie się na plecach Deathwinga, podczas gdy on szybować będzie w przestworzach. W założeniach ma to być najbardziej widowiskowa walka, jaką kiedykolwiek stworzyli specjaliści z firmy Blizzard. Oprócz wielkiego lochu, w patchu 4.3 pojawią się też trzy pięcioosobowe instancje. Jedna z nich zostanie umiejscowiona w Caverns of Time. Tym razem graczom przyjdzie wziąć udział w wydarzeniach znanych jako War of the Ancients (Wojna Starożytnych).

Nowy patch do World of Warcraft - Blizzard odkrywa karty - ilustracja #1

Drugą ważną nowością ma być proces nazwany Transmogrification. Będzie to usługa, którą zaoferują istoty znane jako Ethereals. Transmogrification pozwoli graczom na zmianę wyglądu dowolnej części ekwipunku. Przykładowo: druid, który posiada zbroję zdobytą w Firelands (tier 12) będzie mógł zmienić jej wygląd (na np. tier 3) zachowując przy tym wszystkie oferowane bonusy. Aby dokonać procesu, gracz będzie musiał posiadać obydwa przedmioty przy sobie oraz uiścić niewielką opłatę. Zmiany wyglądu będą możliwe tylko w obrębie rodzajów zbroi i oręża, jakie dana klasa może używać (rzeczony druid nie sprawi, że jego kostur będzie wyglądać jak dwuręczny miecz).

Ethereals wprowadzą też kolejną nowość, jaką będzie Void Storage, czyli rodzaj skrytki, w której gracze umieszczą rzadziej używane przedmioty. Dysponować będzie ona sporą pojemnością (100-150), a jej jedyną wadą ma być to, że umieszczone w tym pojemniku rzeczy stracą wszelkie klejnoty i magiczne ulepszenia. Oczywiście za możliwość korzystania z Void Storage trzeba będzie zapłacić złotem.

Graczy, którzy nie lubią szukać drużyn na raidy, z pewnością zainteresuje fakt, że w łatce 4.3 pojawi się Raid Finder, czyli wyszukiwarka ekip do dużych instancji. Ma ona działać na bardzo podobnej zasadzie, co Dungeon Finder.

Ostatnim dodatkiem, który pojawi się w patchu 4.3 jest wyspa Darkmoon Faire. Zaoferuje ona graczom wiele interesujących zajęć. Wśród nich wymieniona została zabawa nazwana „Whack-a-Gnoll”.

Aktualnie nie wiemy, kiedy patch 4.3 zostanie wprowadzony na serwery. Niemniej jednak, Tom Chilton zapowiedział, że będzie to ostatnie uaktualnienie zawierające instancję raidową. Całkiem możliwe, że podczas zbliżającego się Blizzconu dowiemy się nieco więcej na temat nowej łatki oraz daty jej wprowadzenia.