Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 marca 2010, 17:08

Star Wars: The Old Republic - biografie bohaterów niezależnych

Bioware nie ustaje w ujawnianiu kolejnych sekretów świata Star Wars: The Old Republic. Tym razem na oficjalnej stronie zadebiutowała sekcja z biografiami postaci, na które natkniemy się w trakcie gry.

Bioware nie ustaje w ujawnianiu kolejnych sekretów świata Star Wars: The Old Republic. Tym razem na oficjalnej stronie zadebiutowała sekcja z biografiami postaci, na które natkniemy się w trakcie gry.

Wielki Moff Kilran

Star Wars: The Old Republic - biografie bohaterów niezależnych - ilustracja #1

Pod przykrywką wykształconego i dobrze wychowanego mężczyzny kryje się przebiegły i absolutnie bezwzględny strateg, jeden z najwspanialszych, jakich Imperium kiedykolwiek miało szczęście mieć w swych szeregach. Rycus Kilran urodził się na Dromund Kaas w majętnej rodzinie z silnymi tradycjami wojskowymi. Brał udział w inwazji na Sektor Brema, gdzie dał się poznać jako zdolny oficer. Jednak prawdziwy talent objawił światu dopiero w trakcie Bitwy o Ord Ibanna. Wtedy w walce zginął jego przełożony i Kilran zmuszony był przejąć dowództwo nad mocno poturbowaną flotą imperialną. Ku zaskoczeniu wszystkich, udało mu się odwrócić beznadzieją wydawałoby się sytuację i zapewnić Imperium zwycięstwo. Od tego momentu jego kariera rozwijała się w tempie błyskawicznym, a jego nietypowe zagrywki taktyczne zyskały sławę i szacunek zarówno Sithów, jak imperialnych ministrów. Pod koniec wojny zasłynął bezlitosnymi i wyjątkowo skutecznymi manewrami ofensywnymi, po których cywile zaczęli nazywać do „Rzeźnikiem Coruscant", przydomek ten Kilran zresztą z radością zaakceptował. Po wojnie, w uznaniu za zasługi i bohaterskie czyny (m.in. odparcie ataku grupy uderzeniowej Jedi, co przypłacił bliznami na twarzy) nadano mu tytuł Wielkiego Moffa.

Wielka Mistrzyni Jedi Satele Shan

Star Wars: The Old Republic - biografie bohaterów niezależnych - ilustracja #2

 

Najmłodsza osoba w historii, która została Wielkim Mistrzem Jedi. Satele to potomkini legendarnej Bastili Shan. W przeciwieństwie do niej jednak, Satele Shan jest łagodną i wyrozumiałą osobą. To, w połączeniu z jej mądrością powoduje, że w Zakonie Jedi jest głosem rozsądku i sumienia. Jej łagodność niemądrze byłoby jednak mylić ze słabością. Satele jest potężnym wojownikiem i weteranką niezliczonych starć z ciemną stroną Mocy. W trakcie wojny jeszcze jako padawanka brała udział w wielu bitwach, zdobywając szacunek pozostałych członków Zakonu. Jej pozycje ugruntowało odnalezienie zaginionej planety Tython – miejsca, które wybrano potem na lokalizację nowej Świątyni Jedi, po tym jak ta na Coruscant została zburzona. Odkąd Republika zawarła z Imperium traktat pokojowy, Satele Shan robi co w jej mocy, by nie dopuścić do ponownego wybuchu konfliktu, choć w głębi duszy wie, że wszystkie jej staranie jedynie odwlekają nieuniknione. Za jej głowę Imperium wyznaczyło nagrodę w wysokości 100 milionów kredytów.

Nem'ro Hutt

Star Wars: The Old Republic - biografie bohaterów niezależnych - ilustracja #3

 

Przed kilkoma dekadami Nem'ro był ambitnym przywódcą sporego gangu w mieście Jiguuna (jedne z największych ośrodków przemysłowych na planecie Hutta). Dzięki swojej przebiegłości, bezwzględności i skłonności do wypłacania sowitych łapówek Nem'ro stawał się coraz bardziej wpływowy, aż w końcu w wyniku przewrotu obalił dotychczasowego władcę Jinguuny i sam zajął jego miejsce. Kierując się chłodną logiką, Nem'ro nie zniszczył konkurencyjnych gangów, zamiast tego zmusił je do oddawania mu części zysków. Teraz Nem’ro korzysta z owoców swojego sukcesu. Jego podwładni zarządzają przestępczym imperium, podczas gdy on sam zaspokaja tylko kolejne swoje zachcianki. Ów błogi stan może jednak wkrótce dobiec końca z powodu wyrastającej konkurencji w postaci innego Hutta - młodzika zwanego Fa'athra. Jeśli Nem'ro uzna, że jego pozycja jest zagrożona wybuchnie wojna gangów, która skąpie ulice Jiguuny w krwi.