Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 maja 2019, 13:53

autor: Bartosz "Frozen" Krawcewicz

Star Wars Rogue Squadron odtworzone w Dreams

Osadzony w uniwersum Gwiezdnych wojen kultowy symulator lotu Rogue Squadron został częściowo odtworzony przez użytkownika o pseudonimie Gauffreman w wyprodukowanej przez studio Media Molecule grze Dreams.

Możliwości edytora poziomów w Dreams są imponujące. - Star Wars Rogue Squadron odtworzone w Dreams - wiadomość - 2019-05-27
Możliwości edytora poziomów w Dreams są imponujące.

Społeczność wyprodukowanej przez Media Molecule gry Dreams nie przestaje zaskakiwać swoją kreatywnością. Użytkownik o pseudonimie Gauffreman za pomocą wbudowanego w tytuł edytora przygotował własny remake kosmicznego symulatora lotu Star Wars: Rogue Squadron. Jego dzieło wyróżnia się przywiązaniem do detali, którego nie powstydziłaby się oficjalna, pełnoprawna produkcja z uniwersum Gwiezdnych wojen.

Stworzona przez studio Factor 5 i firmę LucasArts gra Rogue Squadron, na której wzorowany był poziom w Dreams, ukazała się w 1998 roku na PC i Nintendo 64. Tytuł doczekał się dwóch sequeli ekskluzywnych dla konsoli GameCube: Star Wars Rogue Squadron II: Rogue Leader oraz Star Wars: Rogue Squadron III: Rebel Strike.

Dreams wyprodukowało studio Media Molecule, znane z takich tytułów, jak LittleBigPlanet i Tearaway. Grę można zakupić we wczesnym dostępie za pośrednictwem PS Store (cena: 124 zł). Oferowana obecnie wersja pozwala na tworzenie własnych poziomów, dzielenie się nimi ze społecznością oraz na granie w etapy stworzone przez innych użytkowników. Nie posiada natomiast trybu fabularnego. Premiera pełnej wersji Dreams zaplanowana jest na ten rok. Tytuł ukaże się wyłącznie na konsoli PlayStation 4.