Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 czerwca 2020, 17:05

autor: Vergil

Spiderman Miles Morales – nowe informacje o grze

Studio Insomniac Games podzieliło się garścią szczegółów na temat swojego nowego dzieła, czyli gry Spider-Man: Miles Morales. Autorzy ujawnili co nieco na temat nowego bohatera i zimowej odsłony Nowego Jorku, po której przyjdzie nam hasać, a także uchylili rąbka tajemnicy o tym, co się stało z Peterem Parkerem.

W SKRÓCIE:
  1. Spider-Man: Miles Morales to samodzielna produkcja, która dla marki Spider-Man będzie tym, czym dla serii Uncharted była gra Uncharted: Zaginione dziedzictwo;
  2. tytuł zaprezentuje nam Nowy Jork w zimowej odsłonie, a osią jego fabuły będzie konflikt korporacji energetycznej z zaawansowaną technologicznie grupą przestępców;
  3. projekt wykorzysta możliwości konsoli PlayStation 5, na czele z ray tracingiem, dźwiękiem 3D, „niemal natychmiastowym” wczytywaniem i obsługą unikalnych funkcji kontrolera DualSense.

Jedną z pierwszych gier zapowiedzianych przez firmę Sony z myślą o konsoli PlayStation 5 był Spider-Man: Miles Morales. Odpowiedzialne za ten tytuł studio Insomniac Games opublikowało na oficjalnym blogu PlayStation wpis, w którym dzieli się szczegółami dotyczącymi zawartości swojego dzieła. Najważniejszą kwestią jest kolejne potwierdzenie przez autorów, że wbrew temu, co wcześniej sugerowano, pod koniec bieżącego roku nie otrzymamy wzbogaconego o nową zawartość remastera pierwszego Spider-Mana, lecz samodzielną produkcję, która dla marki ma być tym, czym dla serii Uncharted była gra Uncharted: Zaginione dziedzictwo. Skoro mamy to już za sobą, nie pozostaje nam nic innego, jak omówić pozostałe konkrety ujawnione przez deweloperów.

Spiderman Miles Morales – nowe informacje o grze - ilustracja #1
Człowiekowi-pająkowi musi być zimno w tym kostiumie, gdy na dachach i ulicach zalega śnieg...

Nowy Spider-Man, stare problemy

Zacznijmy od tego, że akcja gry Spiderman: Miles Morales zostanie osadzona w zimie (a dokładnie – w okolicach gwiazdki), po około roku od wydarzeń przedstawionych w poprzedniej przygodzie Człowieka-pająka. Tytułowy bohater, który przejmie schedę po Peterze Parkerze, znajdzie się w samym środku wojny pomiędzy korporacją energetyczną a zaawansowaną technologicznie grupą przestępców. W ten sposób rozpocznie się przygoda, podczas której mamy poznać „nową historię z nowymi scenariuszami, świeżymi złoczyńcami i wyjątkowymi zadaniami w całym marvelowskim Nowym Jorku”.

Nowa technologia, nowe możliwości

Jako gra od PlayStation Studios Spider-Man: Miles Morales będzie swego rodzaju papierkiem lakmusowym dla konsoli PlayStation 5. Studio Insomniac Games obiecuje, że jego dzieło należycie wykorzysta możliwości nowej platformy, czego dowodem będą: implementacja ray tracingu i dźwięku 3D, zrobienie użytku z unikalnych funkcji kontrolera DualSense, a także „niemal natychmiastowe loadingi”. Co zaś tyczy się oprawy graficznej – autorzy poświęcili sporo uwagi zarówno miastu (by jego wygląd możliwie najlepiej prezentował nowe standardy), jak i postaciom (przygotowano je w oparciu o skany 4D, a na tle bohaterów pierwowzoru będą się wyróżniać między innymi za sprawą ulepszonego cieniowania skóry oraz bardziej realistycznie animowanych włosów).

A stary Spider-Man?

Na koniec słówko o Peterze Parkerze, z którym zdaniem twórców wszystko „jest ok”. Autorzy przekonują, że choć wciąż mają wiele do opowiedzenia na jego temat, Miles Morales stanowi „kluczowy element” wykreowanego przez nich uniwersum, przez co żaden gracz nie powinien przegapić jego przygody.

  1. Oficjalna strona internetowa studia Insomniac Games