Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2020, 17:52

autor: Froozyy

Insomniac wyjaśnia zamieszanie: Spider-Man Miles Morales to „samodzielna przygoda” [aktualizacja]

Studio Insomniac Games zaprzeczyło pojawiającym się informacjom o tym, że Spider-Man: Miles Morales na PS5 będzie tylko rozszerzeniem do poprzedniej odsłony cyklu z 2018 roku.

Insomniac wyjaśnia zamieszanie: Spider-Man Miles Morales to „samodzielna przygoda” [aktualizacja] - ilustracja #1
Miles Morales to samodzielna odsłona cyklu Spider-Man.

Aktualizacja nr 2

W sprawie całego zamieszania wypowiedziało się studio Insomniac Games, czyli twórcy gry. Deweloperzy na swoim Twitterze jasno określili, że Spider-Man: Miles Morales to samodzielna odsłona cyklu, i zaprzeczyli pogłoskom twierdzącym, że jest ona tylko remasterem lub rozszerzeniem hitu z 2018 roku (w komentarzach w poniższym wpisie).

Aktualizacja nr 1

Jason Schreier, były redaktor portalu Kotaku i obecnie dziennikarz serwisu Bloomberg, za pośrednictwem swojego Twittera całkowicie zaprzeczył przedstawionym w tej wiadomości informacjom. Według jego źródeł Spider-Man: Miles Morales to zupełnie nowa odsłona serii, choć niebędąca pełnoprawną kontynuacją (Schreier porównał jej rozmiar do Uncharted: Zaginionego Dziedzictwa). Na razie jednak ciężko stwierdzić, która ze stron ma rację.

Oryginalna wiadomość

Jedną z pierwszych produkcji pokazanych na wczorajszej konferencji PS5 był Spider-Man: Miles Morales. I chociaż jeszcze wtedy o grze nie było wiadomo zbyt wiele, to większość graczy nie bez przyczyny założyła, że będzie to po prostu kontynuacja hitu z 2018 roku z nowym głównym bohaterem. Jednakże w opublikowanym dzisiaj wywiadzie na łamach serwisu The Telegraph (via VGC) Sony zdradziło, że Miles Morales będzie „tylko” rozszerzeniem do poprzedniego Spider-Mana, aczkolwiek wraz z nim na konsole PS5 trafi znacznie usprawniona pełna wersja gry.

Wydaje mi się, że można to nazwać rozszerzeniem i ulepszeniem poprzedniej gry. […] Mamy sporo nowej treści w postaci Milesa Moralesa – która jest rozszerzeniem – ale również sama produkcja doczekała się wielu usprawnień w rozgrywce i silniku gry, oczywiście wraz z niektórymi najważniejszymi technologiami i funkcjami PlayStation 5 – powiedział Simon Rutter, wykonawczy wiceprezes europejskiego oddziału Sony Interactive Entertainment.

Simon Rutter zaznaczył także, że jest to idealna okazja, aby gracze zobaczyli możliwości konsoli nowej generacji, poprzez porównanie gry z jej odpowiednikiem na poprzednim urządzeniu. Przypomnijmy, że Spider-Man, za którego stworzenie odpowiedzialne było studio Insomniac Games, ukazał się wyłącznie na PlayStation 4 7 września 2018 roku. Produkcja okazała się ogromnym hitem – zebrała wysokie oceny od krytyków oraz sprzedała się w imponującym nakładzie. Rozszerzenie Miles Morales (wraz z ulepszoną podstawową wersją gry) ma ukazać się jeszcze w tym roku.