Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2019, 09:52

Imponująca sprzedaż Spider-Mana na PS4

Firma Sony Interactive Entertainment finalizuje kupno Infomniac Games - studia odpowiedzialnego za grę Spider-Man na PlayStation 4. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że tytuł sprzedał się w imponującym nakładzie.

Spider-Man okazał się sukcesem nie tylko wizerunkowym, ale również sprzedażowym. - Imponująca sprzedaż Spider-Mana na PS4 - wiadomość - 2019-08-20
Spider-Man okazał się sukcesem nie tylko wizerunkowym, ale również sprzedażowym.

Wczoraj informowaliśmy Was o tym, że firma Sony Interactive Enterteinment weszła w ostatni etap procesu zakupu amerykańskiego studia Insomniac Games, odpowiedzialnego za tytuły, takie jak Spider-Man, serię Ratchet & Clank czy nadchodzące Stormland. Pozostańmy jednak przy pierwszej produkcji, która stanowi klejnot w koronie dewelopera. W informacji prasowej, dotyczącej przejęcia Insomniac Games przez SIE, możemy przeczytać, że przygody człowieka-pająka z 2018 roku sprzedały się w nakładzie ponad 13 milionów egzemplarzy (do 28 lipca bieżącego roku). Trzeba przyznać, że to naprawdę bardzo dobry wynik, szczególnie w przypadku tytułu, który funkcjonuje wyłącznie na jednej platformie.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że Insomniac Games współpracowało z Sony nawet bez bycia częścią SIE. Ekskluzywność Spider-Mana czy Ratcheta & Clanka na PlayStation 4 tylko to potwierdzają. Świetny wynik sprzedaży pierwszego tytułu jest dowodem na powodzenie tej współpracy i zwiastuje kolejne sukcesy, o czym powiedział Ted Price, założyciel i szef Insomniac Games:

Dołączenie do WWS (Sony Interactive Entertainment Worldwide Studios - przyp. red.) daje Insomniac jeszcze większą szansę na osiągnięcie naszej wizji tworzenia pozytywnych i trwałych wspomnień w życiu ludzi. Praktycznie od początku istnienia firmy cieszymy się szczególną relacją z PlayStation.

Spider-Man trafił do sprzedaży 28 września 2018 roku, wyłącznie na konsolę PlayStation 4. Tytuł oferuje pełną polską wersję językową.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Spider-Man
  2. Recenzja gry Spider-Man - z wielkimi oczekiwaniami nie przychodzi rozczarowanie
  3. Oficjalna strona PlayStation