Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Stormland (PC)

Stormland PC

Stormland to przygodowa gra akcji studia Insomniac Games opracowana z myślą o goglach VR. Gracz kontroluje robota, który eksploruje otwarty świat, zbiera ulepszenia i walczy z siłami mechanicznej armii okupującej jego planetę.

Akcji | FPP | science fiction | Oculus Rift | przygodowe gry akcji | rzeczywistość wirtualna

PC Windows
Okładka Stormland (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

14listopada2019

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Stormland to wydana na platformę PC przygodowa gra akcji zaprojektowana z myślą o urządzeniach wirtualnej rzeczywistości. Autorem jest studio Insomniac Games, znane z takich tytułów jak Sunset Overdrive, Fuse oraz serie Ratchet & Clank i Resistance. Zespół ma na koncie również sporo produkcji VR, w tym The Unspoken, Feral Rites czy Edge of Nowhere.

Fabuła

Gra opowiada historię robota ogrodniczego, któremu powierzono opiekę nad idylliczną planetą. Pewnego dnia świat ten staje się celem inwazji agresywnej mechanicznej armii znanej jako Tempest. Jej żołnierze atakują bohatera, doprowadzając go do niemal kompletnego zniszczenia.

Ogrodnikowi udaje się jednak przetrwać i po odzyskaniu podstawowej, choć ograniczonej sprawności wyrusza w podróż w celu zreperowania swojego ciała oraz przepędzenia Tempest z planety.

Mechanika

Wydane na platformę PC Stormland to przygodowa gra akcji, w której wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszoosobowej. Produkcja jest nietypowa jak na tytuł VR, gdyż oferuje otwarty świat i pełną swobodę poruszania się. Gracz może chodzić, wspinać się po przeszkodach i latać.

Podczas rozgrywki zajmujemy się głównie eksploracją oraz walką z wrogami. Do dyspozycji gracza oddano spory arsenał uzbrojenia oraz pułapek. Do tego możemy ulepszać robota, montując w jego ciele różne przydatne podzespoły, pozwalające np. na generowanie tarczy energetycznej czy aktywację kamuflażu optycznego.

Kwestie techniczne

Stormland zostało zaprojektowane wyłącznie z myślą technologii wirtualnej rzeczywistości. Gra nie pozwala na zabawę bez urządzenia VR.

Mocną stroną Stormland jest jakość wykonania. Gra oferuje atrakcyjną trójwymiarową oprawę graficzną, z ładnymi lokacjami i ciekawymi projektami robotów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.5 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Gry podobne do Stormland

Wymagania wiekowe Stormland

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Stormland

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Intel Core i7-4790 3.6 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 980 / 8 GB Radeon RX Vega 56 lub lepsza
  • Windows 7
Insomniac Games tworzy Stormland
Insomniac Games tworzy Stormland

wiadomość8 czerwca 2018

Deweloperzy Insomniac Games oraz Oculus Studios pracują nad Stormland – pierwszoosobową strzelanką science fiction, przygotowywaną z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej.