Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2018, 09:39

autor: Aquma

Insomniac Games tworzy Stormland

Deweloperzy Insomniac Games oraz Oculus Studios pracują nad Stormland – pierwszoosobową strzelanką science fiction, przygotowywaną z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej.

Stormland – imponujący tytuł dla Oculus Rift. - Insomniac Games tworzy Stormland - wiadomość - 2018-06-11
Stormland – imponujący tytuł dla Oculus Rift.

Studio Insomniac Games (znane m.in. z serii Ratchet & Clank, Sunset Overdrive czy świetnie zapowiadającego się Spider-Mana) pracuje nad Stormland – pierwszoosobową strzelanką korzystającą z technologii rzeczywistości wirtualnej. Gra powstaje w komitywie z Oculus Studios, co sugeruje, że najprawdopodobniej będzie tytułem ekskluzywnym dla gogli Oculus Rift (to zresztą nie pierwsza produkcja, przy której ci deweloperzy łączą siły – wcześniej w podobny sposób powstały też Feral Rites oraz The Unspoken). Stormland trafi na rynek w 2019 roku.

Akcja nowego tytułu Insomniac Games oraz Oculus Studios będzie się rozgrywała w przepięknym świecie science fiction, budzącym wyraźne skojarzenia z Horizon Zero Dawn. W produkcji wcielimy się w robota-ogrodnika, który czerpie moc z otaczającej go natury. Po ataku złowrogich The Tempest (czarne charaktery gry), protagonista zostaje poważnie uszkodzony i musi wyruszyć w podróż, by postarać się znaleźć odpowiednie komponenty i naprawić swoje mechaniczne ciało. Na jego drodze stawać będą oczywiście legiony przeciwników.

Jeśli zawierzyć powyższemu zwiastunowi, gra będzie się charakteryzowała imponującą oprawą graficzną (szczególnie biorąc pod uwagę, że mamy do czynienia z tytułem przygotowywanym z myślą o VR). Produkcja ma posiadać kampanię dla pojedynczego gracza oraz kooperacyjny tryb wieloosobowy. Twórcy zapowiadają też olbrzymią swobodę poruszania się – mamy mieć pełną kontrolę nad ruchami swojego bohatera.

Przeskakuj przez klify, szybuj nad przepaściami i błyskawicznie przelatuj korytami strumieni. Detonuj ładunki wybuchowe, zapanuj nad elektrycznością i władaj ręcznie wykonaną bronią, by poradzić sobie z tytanowymi wartownikami i monolitycznymi strażnikami – czytamy na oficjalnej stronie gry.

  1. Insomniac Games – strona oficjalna
  2. Oculus Rift – strona oficjalna