Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 października 2020, 18:48

autor: qjin

Sony żegna PS4. Oto gry, które zdefiniowały konsolę

Koncern Sony postanowił z powodu zbliżającej się premiery PS5 uwiecznić na jednym zwiastunie wszystkie ważne gry na PlayStation 4, żegnając ósmą generację konsol.

Premiera PlayStation 5 zbliża się wielkimi krokami. Jesteśmy więc u schyłku ósmej generacji konsol. Jest to idealna okazja do wszelkiego rodzaju podsumowań. Japońska firma Sony udostępniła z tej okazji materiał wideo, w którym zebrano wszystkie gry, które w mniejszym lub większym stopniu zdefiniowały PS4. Znalazły się wśród nich tytuły na wyłączność (takie jak The Order: 1886, Uncharted 4: A Thief’s End czy God of War), duże multiplatformowe produkcje (np. Red Dead Redemption 2, Call of Duty: Modern Warfare i Metro Exodus) oraz tzw. „indyki” (m.in. Kentucky Route Zero, Hollow Knight i The Banner Saga). Oto w jaki sposób Sony żegna się z PlayStation 4, na którą wyszło wiele udanych i zapadających w pamięci gier:

PlayStation 4 zadebiutowało pod koniec 2013 roku i po siedmiu latach, 12 i 19 listopada (w zależności od kraju), odbędzie się oficjalna premiera PS5. Mimo nieuchronnego końca ósmej generacji Sony zamierza nadal wspierać obecną konsolę, wydając na nią znaczące gry pokroju Horizon Forbidden West czy Spider-Man: Miles Morales.