Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 września 2020, 13:43

autor: Aquma

Sony zamierza wspierać PS4 przez 3-4 lata

Prezes Sony Interactive Entertainment stwierdził w wywiadzie prasowym, że społeczność zgromadzona wokół PlayStation 4 pozostanie ważna dla jego firmy przez następne trzy do czterech lat. Plany dotyczące ceny i daty premiery PlayStation 5 zostały sformułowane na początku tego roku.

Sony: PS4 pozostanie dla nas ważne przez 3 lub 4 lata - ilustracja #1
PS4 powoli przesuwa się na drugi plan, ale jeszcze nie schodzi ze sceny.

W SKRÓCIE:

  1. społeczność PS4 pozostanie ważna dla Sony przez 3-4 lata;
  2. cena i data premiery konsoli zostały ustalone na początku roku;
  3. liczba egzemplarzy konsoli na premierę będzie większa niż w przypadku PS4, choć problemy związane z pandemią rodziły obawy o sytuację na rynku.

W wywiadzie udzielonym dziennikarzom The Washington Post prezes Sony Interactive Entertainment – Jim Ryan – stwierdził, że pomimo zbliżającej się premiery konsoli dziewiątej generacji, platforma PlayStation 4 pozostanie ważna dla japońskiego koncernu przez następne trzy lub cztery lata.

Społeczność PS4 nadal będzie dla nas niezwykle ważna przez trzy lub cztery lata. Mamy nadzieję, że jeśli dobrze wykonamy swoją pracę, wielu (graczy - przyp. red.) przesiądzie się na PS5, ale dziesiątki milionów osób nadal będą zaangażowane w (granie na - przyp. red.) PS4 – powiedział Jim Ryan.

Sony Interactive Entertainment przygotuje na premierę PS5 więcej egzemplarzy konsoli nowej generacji niż w przypadku PS4. Prezes SIE podkreślił też, że plany dotyczące PS5 – w tym ceny i daty premiery urządzenia – sformułowano już na początku roku, choć pandemia nieco je skomplikowała. Sytuacja na świecie rodziła obawy.

Przez dłuższy czas, na początku zamieszania z Covid, obraz nie był jasny. Podaż była niejasna - czy będzie istniał jakiś rynek? Czy ludzie będą mogli wychodzić na zewnątrz? Czy jakieś sklepy będą otwarte? To był rok jak żaden inny. Ale to wszystko tylko wzmocniło naszą determinację, a strategia, którą obraliśmy na początku roku, zdecydowanie była słuszna - stwierdził prezes SIE.

Przypominamy, że PlayStation 5 zadebiutuje w naszym kraju 19 listopada. Na rynek trafią dwie wersje konsoli – z czytnikiem Blu-ray (za 2299 złotych) oraz bez niego (za 1849 złotych).

  1. PlayStation 5 – strona oficjalna
  2. Sony Interactive Entertainment – strona oficjalna