Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 czerwca 2015, 11:38

autor: Góral

Sony wypuszcza "remastery", bo 40% posiadaczy PS4 nie miało PS3

Shuhei Yoshida, szef Sony Worldwide Studios, zdradził, że około 40% posiadaczy konsoli PlayStation 4, nie miało wcześniej PlayStation 3. Stąd też te wszystkie zremasterowane wersje hitów z poprzedniej generacji.

Od startu obecnej generacji konsol (PlayStation 4 i Xbox One) na rynku zaczęła pojawiać się spora ilość zremasterowanych wersji niezbyt starych produkcji. Doczekaliśmy się m.in. Tomb Raider: Definitive Edition, Metro Redux, Sleeping Dogs: Definitive Edition, Borderlands: The Handsome Collection, DmC: Devil May Cry Definitive Edition itd. Wielu fanom najnowszych urządzeń Sony i Microsoftu nie odpowiada takie podejście – chcą nowych gier, a nie odświeżonych tytułów, które niedawno ogrywali na PlayStation 3 i Xboksie 360. Wiadomo, że gdyby interes nie był opłacalny, to nikt by się nie bawił w te wszystkie „remastery”. Dziś, dzięki Shuhei Yoshidzie, szefowi Sony Worldwide Studios, dowiedzieliśmy się o jaką skalę mniej więcej chodzi. Zdradził on bowiem, że około 40% (czyli ponad 8 mln) posiadaczy konsoli PlayStation 4, nie miało wcześniej PlayStation 3.

The Last of Us: Remastered to zremasterowana wersja gry znanej z PlayStation 3. - Sony wypuszcza "remastery", bo 40% posiadaczy PlayStation 4 nie miało PlayStation 3 - wiadomość - 2015-06-19
The Last of Us: Remastered to zremasterowana wersja gry znanej z PlayStation 3.

Oznacza to, że dla wielu użytkowników najnowszych konsol (a przynajmniej tej od Sony, gdyż nie wiemy jak sytuacja przedstawia się na Xboksie One), te wszystkie „odgrzewane kotlety” są tak naprawdę nowymi grami, z którymi wcześniej nie mieli do czynienia. Potwierdza to chociażby wypuszczone w zeszłym roku The Last of Us: Remastered, które według Yoshidy było „niesamowicie popularne”.

„Jest wiele osób posiadających PlayStation 4, które nie miały PlayStation 3 i nie grały w bardzo popularne swego czasu gry. Mnóstwo osób pytało o Uncharted Collection. Jestem przekonany, że dla wielu z nich będzie to pierwsza szansa na sprawdzenie Uncharted w wyższej rozdzielczości, z lepszymi teksturami i animacją. Zachęci to także osoby, które grały już w serię na PS3, ale chcą ją sobie przypomnieć przed Uncharted 4. Nie przejmuje się osobami, które narzekają, kiedy mówimy o remasterach” – stwierdził Yoshida.

Nic dziwnego więc, że w kolejce czeka Uncharted: The Nathan Drake Collection, God of War III Remastered i Tearaway Unfolded. Konkurencja jest mniej aktywna w temacie, zapewne ze względu na zapowiedzianą na targach E3 kompatybilność wsteczną, ale też wypuściła Halo: The Master Chief Collection, a wkrótce wyda Gears of War: Ultimate Edition.

Na szczęście nie samymi reedycjami człowiek żyje i w ostatnich dniach doczekaliśmy się mnóstwa zapowiedzi zupełnie nowych tytułów, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie.