Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 maja 2015, 18:42

autor: Góral

SOMA - nowa gra twórców Amnesii ukaże się 22 września; zobacz nowy gameplay

Studio Frictional Games poinformowało, że survival horror SOMA ukaże się na konsoli PlayStation 4 i komputerach PC 22 września bieżącego roku. Jednocześnie opublikowano nowe, kilkunastominutowe nagranie z rozgrywką.

SOMA w skrócie:
  • Gatunek: survival horror sci-fi
  • Deweloper: Frictional Games
  • Platformy sprzętowe: PC i PS4
  • Data premiery: 22 września 2015 roku
  • Inne: nowa produkcja twórców serii Penumbra i gry Amnesia: Mroczny Obłęd

Studio Frictional Games opublikowało kilkunastominutowe nagranie z rozgrywką ze swojej nowej produkcji – survival horroru SOMA. Deweloper już wcześniej pokazał krótki gameplay, ale dopiero dzisiejsze nagranie prezentuje najważniejsze elementy tytułu. Zabawa opierać będzie się na eksploracji ośrodka badawczego, w którym, w wyniku nieudanych eksperymentów, doszło do tragedii a budynek zamienił się w piekło na ziemi. Podczas rozgrywki wykorzystywać będziemy elementy otoczenia do rozwiązywania zagadek i nie tylko, gdyż np. rzucając znalezionym przedmiotem w wybrane miejsce odwrócimy uwagę wroga. Co ciekawe, deweloperzy ujawnili, że to co zaprezentowano na nagraniu, ma miejsce mniej więcej po godzinie grania. Nasz podopieczny nie cierpi też na żadne problemy pamięciowe i doskonale zdaje sobie sprawę z tego kim jest, ale nie do końca rozumie co się dzieje. Zdradzono jednocześnie, że w ukazanym fragmencie jest jeszcze sporo rzeczy do odkrycia i można go przejść w inny sposób.

Przy okazji poznaliśmy datę premiery SOMA. Gra ukaże się 22 września na konsoli PlayStation 4 (w Stanach Zjednoczonych, u nas najpewniej dzień później) oraz komputerach osobistych. Czekamy z niecierpliwością!

SOMA - nowa gra twórców Amnesii ukaże się 22 września; zobacz nowy gameplay - ilustracja #1

SOMA - nowa gra twórców Amnesii ukaże się 22 września; zobacz nowy gameplay - ilustracja #2SOMA to nadchodząca produkcja założonego w 2006 roku studia Frictional Games, które zasłynęło serią Penumbra, ale prawdziwy rozgłos przyniósł im survival horror Amnesia: Mroczny Obłęd z 2010 roku. Deweloper ten ma więc ogromne doświadczenie w tworzeniu strasznych gier, dzięki czemu możemy być spokojni o jakość nowej produkcji.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

SOMA

SOMA