Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 kwietnia 2017, 08:35

Sniper: Ghost Warrior 3 zadebiutował na rynku

Do sprzedaży trafiła gra Sniper: Ghost Warrior 3, czyli najnowsza strzelanka autorstwa studia CI Games. Niestety, nie zanosi się, aby premiera ta zapisała się złotymi zgłoskami w historii rodzimej branży gier.

Pierwsze wrażenia z gry sugerują, że raczej nie spełni ona pokładanych w niej nadziei. - Sniper: Ghost Warrior 3 zadebiutował na rynku - wiadomość - 2017-04-25
Pierwsze wrażenia z gry sugerują, że raczej nie spełni ona pokładanych w niej nadziei.

Po wielu opóźnieniach doczekaliśmy się wreszcie premiery Sniper: Ghost Warrior 3, czyli trzeciej odsłony popularnego cyklu snajperskich FPS-ów studia CI Games. Gra dostępna jest w wersjach na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. W naszym kraju jest oferowana w pełnej polskiej wersji językowej na wszystkich trzech platformach sprzętowych.

Cykl deweloperski Sniper: Ghost Warrior 3 był dosyć wyboisty. Autorzy zapowiedzieli projekt pod koniec 2014 roku i pierwotnie premiera planowana była na pierwszą połowę 2016 r. Potem gra zaliczyła poślizg i datę debiutu przełożono na 27 stycznia tego roku, następnie na początek kwietnia, aby w końcu uzyskać ostateczny termin w postaci 25 kwietnia.

SNIPER: GHOST WARRIOR 3 W SKRÓCIE:
 1. Deweloper gry: CI Games
 2. Wydawca: CI Games
 3. Gatunek: FPS
 4. Platformy: PC, PS4, XONE

Mieliśmy nadzieję, że kolejne opóźnienia zostaną wynagrodzone wysokim poziomem dopracowania. Niestety, Sniper: Ghost Warrior 3 okazał się mocnym rozczarowaniem. Już przy rozpoczęciu rozgrywki gracze zostają niemile zaskoczeni niedorzecznie długim tempem wczytywania gry. W wersji na konsolę PlayStation 4 początkowe załadowanie poziomów zabiera nawet pięć minut. Co gorsza, raczej nie możemy liczyć na znaczącą poprawę tego stanu rzeczy. Autorzy otwarcie przyznali bowiem, że zdają sobie sprawę z tego problemu, ale twierdzą, że dzięki temu udało się skrócić czasy ładowania w innych przypadkach.

Warto wspomnieć, że dzisiaj minutę po północy opublikowaliśmy recenzję Sniper: Ghost Warrior 3. Gra nie zachwyciła naszego redaktora. Skrytykował on liczne błędy, niestaranne kopiowanie rozwiązań z innych produkcji, słabą grafikę oraz kiepską fabułę. Inni recenzenci również nie byli zbyt łaskawi. Obecnie wersja na PlayStation 4 ma średnią ocen na poziomie 58% według serwisu Metacritic:

 1. COGconnected – 75/100
 2. Hobby Consolas -70/100
 3. PlayStationLifestyle – 5.5/10
 4. Hardcore Gamer – 2/5
 5. Twinfinite – 40/100
 1. Oficjalna strona gry
 2. Recenzja gry Sniper: Ghost Warrior 3 – snajperski Far Cry zalicza pudło
TWOIM ZDANIEM

Twoim zdaniem Sniper: Ghost Warrior 3 to:

Dobra gra.
44,3%
Słaba produkcja.
31,1%
Średniak.
24,6%
Zobacz inne ankiety