Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 listopada 2012, 10:34

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Sleeping Dogs – garść dodatków DLC w drodze, w tym jeden fabularny

Zapowiedziano kilka dodatków DLC do gry Sleeping Dogs, określanej często jako „GTA na Dalekim Wschodzie”. Wśród nich znalazło się między innymi drugie fabularne rozszerzenie, pozwalające wziąć udział w turnieju sztuk walki, a także zestaw strojów z Hitmana, Deus Exa i Just Cause.

Słyszałem, że Wei Shen ma potężnych przyjaciół, ale żeby Agent 47? - Sleeping Dogs – garść dodatków DLC w drodze, w tym jeden fabularny - wiadomość - 2012-11-14
Słyszałem, że Wei Shen ma potężnych przyjaciół, ale żeby Agent 47?

Firma Square Enix zapowiedziała drugie, po Nightmare in North Point, fabularne rozszerzenie DLC do Sleeping Dogs. Dodatek zatytułowany Zodiac Tournament zabierze detektywa Wei Shena (wraz z zawieszonym nad jego ramieniem graczem) na ukrytą wyspę w pobliżu wybrzeży Hong Kongu, gdzie weźmie udział w ekskluzywnym turnieju sztuk walki. Na zróżnicowanych arenach stoczy on pojedynki z nowymi przeciwnikami i bossami, ubrany w jeden z dwóch dodatkowych strojów ulepszających zdolności walki wręcz. Zodiac Tournament Pack ma się pojawić jeszcze w tym roku. Nie wiemy, ile będzie trzeba za niego zapłacić.

Sleeping Dogs: Dragon Master Pack - Sleeping Dogs – garść dodatków DLC w drodze, w tym jeden fabularny - wiadomość - 2012-11-14
Sleeping Dogs: Dragon Master Pack

To nie koniec atrakcji. Na Steamie i w usłudze Xbox Live (w europejskim PlayStation Network ma się pojawić jeszcze dziś) dostępny jest Dragon Master Pack – zestaw pięciu przedpremierowych bonusów w jednej, sumarycznie niższej cenie 6,49 euro lub 640 Punktów Microsoftu (każdy kosztuje oddzielnie 2,49 euro). Paczka zawiera:

  • Police Protection Pack – dodatkowa misja, w której Wei Shen ubiera się jak członek zespołu SWAT, chwyta karabin szturmowy antyterrorystów i siada za kółkiem policyjnego superauta.
  • Martial Arts Pack – misja nawiązująca do zakonu Shaolin, strój zwiększający moc ciosów oraz nowe wyposażenie kryjówki w postaci drewnianego manekinu do ćwiczeń stylu Wing Chun.
  • Deep Undercover Pack – daje szansę poczuć się niczym detektyw działający pod przykrywką. Wei Shen zakłada prosty garnitur, prowadzi sportowy samochód policyjny oraz posługuje się CB radiem.
  • GSP Pack – stroje sygnowane nazwiskiem zawodnika MMA Georgesa “Rush” St-Pierre, pozwalające m.in. wykonać jego charakterystyczny cios „flying punch”.
  • Triad Enforcer Pack – dodaje gangsterskie wdzianko, dwie misje, solidny samochód Triady, potężny karabin maszynowy i złoty tasak.
Futurystyczny strój Adama Jensena zdecydowanie wyróżnia się z tłumu - Sleeping Dogs – garść dodatków DLC w drodze, w tym jeden fabularny - wiadomość - 2012-11-14
Futurystyczny strój Adama Jensena zdecydowanie wyróżnia się z tłumu

Wraz z Dragon Master Pack pojawił się Square Enix Character Pack. Zestaw pozwala ubrać się jak bohaterowie growych hitów japońskiego wydawcy: Hitman: Rozgrzeszenie, Deus Ex: Bunt Ludzkości oraz Just Cause 2. Garnitur Agenta 47 redukuje zainteresowanie policji, a za gustowny dodatek służy pistolet z tłumikiem. Zbroja firmy Sarif Industries zmniejsza otrzymywane obrażenia, a dołączany do niej futurystyczny karabin pomaga skutecznie eliminować wrogów. Ubierając się jak Rico Rodriguez Wei Shen porywa pojazdy z większej odległości i używa charakterystycznego pistoletu bohatera Just Cause. Paczka wyceniona została na 1,49 euro lub 160 MP.

Jakby tego było mało, w niedalekiej przyszłości ukażą się także pakiety Drunken Fist Pack i Gangland Style Pack. Pierwszy wyposaży detektywa w piersiówkę, z której będzie mógł popijać w trakcie walki, by wykonać niedostępne na trzeźwo ciosy. Drugi pozwoli mu ozdobić ciało tatuażem jednej trzech organizacji przestępczych: Yakuzy (spowalnia puls o 50%), rosyjskiej mafii (poprawia celność o połowę) oraz Mogrel Tribe (zwieksza obrażenia w walce wręcz o 40%).

Też masz czasami wrażenie, że po wypiciu potrafisz znacznie więcej? - Sleeping Dogs – garść dodatków DLC w drodze, w tym jeden fabularny - wiadomość - 2012-11-14
Też masz czasami wrażenie, że po wypiciu potrafisz znacznie więcej?