Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 czerwca 2019, 11:49

autor: Adrian Werner

Silnik Lumberyard przyczyną kiepskiej sytuacji w dziale gier Amazonu

Źle się dzieje w Amazon Game Studios. Zwolniono kilkudziesięciu pracowników i skasowano niezapowiedziane projekty. Jedną z głównych przyczyn tych kłopotów ma być silnik Lumberyard (opracowany na bazie CryEngine).

Amazon pracuje obecnie m.in. nad grą MMORPG New World. - Silnik Lumberyard przyczyną kiepskiej sytuacji w dziale gier Amazonu - wiadomość - 2019-06-18
Amazon pracuje obecnie m.in. nad grą MMORPG New World.

Firma Amazon miała ambitne plany wejścia na rynek producentów gier, ale na razie nic sensownego z tego nie wynikło. Okazuje się, że jedną z głównych przeszkód w osiągnięciu sukcesu jest silnik Lumberyard.

Technologia ta powstała na fundamentach CryEngine studia Crytek. Dział gier Amazonu spędził ostatnich kilka lat na ulepszaniu i rozwijaniu tej technologii, ale, według anonimowych źródeł serwisu Wall Street Journal, nadal słabo sprawdza się ona w dużych sieciowych produkcjach. Problemem jest także fakt, że wiele elementów wciąż jest dopiero implementowanych. Jak to określił jeden z deweloperów, tworzenie produkcji na Lumberyard Engine przypomina jazdę pociągiem po trasie, na której dopiero kładzione są tory.

Kłopoty Amazonu najlepiej obrazuje fakt, że w zeszłym tygodniu firma niechętnie potwierdziła plotki o planach zwolnienia kilkudziesięciu osób zatrudnionych w dziale gier. Równocześnie skasowano również kilka niezapowiedzianych wcześniej produkcji.

Breakaway skasowano w zeszłym roku. - Silnik Lumberyard przyczyną kiepskiej sytuacji w dziale gier Amazonu - wiadomość - 2019-06-18
Breakaway skasowano w zeszłym roku.
NEW WORLD W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Amazon Game Studios
  2. Wydawca: Amazon
  3. Gatunek: MMORPG
  4. Platforma: PC

Przypomnijmy, że w 2016 r. Amazon zapowiedział trzy gry - Breakaway, Crucible oraz New World. Pierwszy z tych projektów został porzucony w ubiegłym roku, a o Crucible od dawna jest cicho. Komentując wspomnianą redukcję zatrudnienia, firma stwierdziła, że chce się skoncentrować na New World. Alfa-testy tego MMORPG dobiegły końca na początku tego miesiąca i na razie nie podano terminu bety.

Kłopoty z dostosowaniem istniejących technologii do dużych sieciowych produkcji nie są niczym nowym w tej branży. Podobne problemy miało studio BioWare, tworząc Anthem na silniku Frostbite.

  1. Oficjalna strona Amazon Game Studios