Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 czerwca 2019, 11:00

autor: AlexB

Gran Turismo Sport sprzedało się w 8 milionach egzemplarzy

Według ostatniego raportu dotyczącego firmy Sony, do klientów trafiło 8 milionów egzemplarzy Gran Turismo Sport, czyli pobocznej odsłony słynnej serii gier wyścigowych przeznaczonych na konsole marki PlayStation. Tytuł autorstwa studia Polyphony Digital ukazał się 17 października 2017 roku.

Gran Turismo Sport cieszy się sporą popularnością. - Gran Turismo Sport sprzedało się w 8 milionach egzemplarzy - wiadomość - 2019-06-20
Gran Turismo Sport cieszy się sporą popularnością.

Fanów wirtualnych wyścigów na świecie nie brakuje, również wśród posiadaczy konsol PlayStation. Udowadnia to ogromna popularność, jaką cieszy się seria Gran Turismo, w tym jedna z jej pobocznych odsłon – Gran Turismo Sport na PlayStation 4. Według ostatniego raportu funduszu inwestycyjnego Third Point dotyczącego firmy Sony, od premiery tego tytułu, czyli od 17 października 2017 roku, rozszedł się on w 8 milionach egzemplarzy. To aż o 3 miliony więcej niż Gran Turismo 6 na PlayStation 3 z 2013 roku. Wynik ten może robić wrażenie, dlatego też gratulacje składane studiu Polyphony Digital przez fanów serii są jak najbardziej uzasadnione.

Warto zauważyć, że wynik ten został osiągnięty mimo początkowych narzekań recenzentów branżowych i graczy na niektóre elementy tytułu. Z krytyką spotkały się między innymi konieczność stałego połączenia z internetem, brak dobrego systemu motywacji, nieobecność dynamicznie zmieniających się pór dnia i pogody oraz model jazdy, który mógłby być lepszy. Z czasem jednak studio Polyphony Digital wzbogaciło tytuł między innymi o rozwinięty tryb singlowy oraz nowe samochody i tory, co przyciągnęło entuzjastów sportów motorowych posiadających konsolę PlayStation 4.

Wsparcie dla Gran Turismo Sport wciąż trwa. Pod koniec maja tytuł otrzymał kolejną aktualizację, która dodała między innymi nowy historyczny tor – umiejscowiony w południowej Anglii Goodwood Motor Circuit – który dzięki dużej liczbie prostych i łagodnych zakrętów pozwala na osiąganie imponujących prędkości, a także 11 rund do GT League. Więcej szczegółów na temat majowego patcha znajdziecie w tym miejscu.

Jeśli chcielibyście osobiście przekonać się o jakości Gran Turismo Sport, to rzućcie okiem na naszą Grową Porównywarkę Cenową. Pudełkową wersję tytułu można dostać już za 75 złotych. W PlayStation Store podstawowa cyfrowa wersja gry kosztuje 169 złotych.

  1. Oficjalna strona gry Gran Turismo Sport
  2. Recenzja gry Gran Turismo Sport - wyścigi z brakami, ale i z duszą
  3. Gran Turismo Sport – poradnik do gry