Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 26 września 2014, 12:05

autor: Góral

Secret Service - pierwszy numer ukaże się 30.09 w cenie 14,50 zł

Fani kultowego magazynu Secret Service powinni zaznaczyć w kalendarzu datę 30 września, wtedy bowiem zadebiutuje pierwszy numer nowego SS, który będzie sprzedawany w cenie 14,50 zł.

Pod koniec sierpnia zakończyła się zbiórka pieniędzy w serwisie PolakPotrafi.pl na powrót kultowego magazynu Secret Service. Z kolei dziś na stronie Wirtualnemedia.pl poinformowano, że pierwszy numer trafi do sprzedaży za kilka dni – 30 września. Jego nakład to 50 tys. egzemplarzy, a cenę ustalono na 14,50 zł. Według szefa firmy Idea Ahead, wydawcy pisma, obecny koszt zakupu nawiązuje do „ceny sprzedaży pierwszego numeru z roku 1993, która wynosiła 14 500 zł”. W zamian fani otrzymają ponad 100 stron treści stworzonej przez takich autorów jak Piotr Mańkowski, Waldemar „Pegaz” Nowak, Marcin „Borek” Borkowski, Dariusz „Sir Haszek” Michalski, Piotr „Naczelnik” Pieńkowski, Marcin „Bzyk” Drews i Bartłomiej „VOyager” Dramczyk.

Secret Service powraca po długoletniej przerwie.
Secret Service powraca po długoletniej przerwie.

Nie znamy dokładnej zawartości debiutanckiego numeru magazynu, ale ma się w nim znaleźć m.in. pierwsza recenzja gry Zaginięcie Ethana Cartera (The Vanishing of Ethan Carter), z czym może być mały problem, gdyż tytuł zadebiutował wczoraj w sklepie Steam, więc lada dzień możemy spodziewać się stosownych tekstów polskich i zagranicznych mediów. Cała reszta pozostaje niespodzianką. Secret Service wydawany będzie jako dwumiesięcznik, a powyżej obejrzycie zdjęcie pierwszego numeru.

Przypominam, że na reaktywację magazynu twórcy potrzebowali 93 tysiące złotych, ale zainteresowanie fanów przekroczyło najśmielsze oczekiwania i finalnie udało się zebrać 284 110 zł od 3688 osób.