Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 września 2011, 09:12

Ruszyła otwarta beta strategicznego MMO KULTAN: The World Beyond

Ostatnie kilka lat to okres dynamicznego rozwoju gier przeglądarkowych. Najnowszą produkcją tego typu jest strategiczne MMO KULTAN: The World Beyond, które właśnie weszło w fazę otwartych beta testów.

Specjalizująca się w grach sieciowych firma Bigpoint ogłosiła rozpoczęcie otwartych beta testów KULTAN: The World Beyond. To przeglądarkowe MMO koncentruje się na aspektach strategicznych i pozwala na wcielenie się w kapitana okrętu pływającego po wodach świata fantasy, targanego konfliktem pomiędzy trzema frakcjami.

Ruszyła otwarta beta strategicznego MMO KULTAN: The World Beyond - ilustracja #1

Przez stulecia oceanem rządził gigantyczny sztorm, uniemożliwiający jakiekolwiek dłuższe podróże drogą morską. Jednak w ostatnich pięciu dekadach jego siła zmalała, co w połączeniu z rozwojem technologii budowy statków uczyniło przepłynięcie oceanu możliwym. Z tej okazji jako pierwsza skorzystała Republika Gudtholm. Zorganizowana przez nią ekspedycja odkryła pełen bogactw kontynent Kultan. Śladem tej nacji szybko podążyły dwa konkurujące z nią mocarstwa - Kalifat Almeerah oraz Imperium Tian. Wszystkie trzy frakcje walczą teraz o kontrolę nad Nowym Światem, który stał się przy okazji doskonałym miejscem dla awanturników pragnących bogactwa i sławy.

Gracze wcielą się w kapitanów statków i zabawę zaczną od wyboru frakcji oraz klasy postaci. Wśród dostępnych profesji znajdziemy Poszukiwacza Przygód, specjalizującego się w walce Dowódcę oraz korzystającego z magii Mistyka. KULTAN: The World Beyond to przede wszystkim gra strategiczna, dlatego ważne będzie odpowiednie dobranie załogi i dbanie o ich morale.

Ruszyła otwarta beta strategicznego MMO KULTAN: The World Beyond - ilustracja #2

Autorzy przygotowali łącznie 36 typów statków. Łajby zostaną podzielone na kilka sekcji i każdą z nich będziemy mogli ulepszać dokupując nowe części. Wśród dostępnych przygód znajdziemy zarówno misje dla samotnego kapitana, jak i zadania kooperacyjne. Nie zabraknie też opcji toczenia bitew morskich z ludzkimi przeciwnikami.

KULTAN: The World Beyond rozgrywane jest z poziomu przeglądarki i działa na silniku Unity 3D. Gra oparta będzie na modelu darmowym z dobrowolnymi mikropłatnościami.