Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 września 2019, 20:30

autor: Vergil

Ruszyła otwarta beta nowej Biblioteki Steam

Wersja beta nowej Biblioteki Steam, o której słyszeliśmy od marca bieżącego roku, jest już dostępna dla wszystkich zainteresowanych. Firma Valve Software nie tylko odświeżyła jej wygląd, lecz także wzbogaciła ją o szereg nowych funkcjonalności.

Firma Valve Software rozpoczęła otwarte beta-testy nowej wersji Biblioteki Steam, do których mogą dołączyć wszyscy zainteresowani. By wziąć w nich udział, należy uruchomić aplikację, kliknąć w przycisk „Steam” znajdujący się w lewym górnym rogu ekranu, a następnie w „Ustawienia”; dalej w karcie „Konto”, pod pozycją „Udział w testach beta”, klikamy w „Zmień” i w kolejnym oknie wybieramy „Steam Beta Update”. Ostatnim krokiem jest potwierdzenie dokonanych zmian oraz zgoda na ponowne uruchomienie Steama.

Nowa wersja Biblioteki Steam pozwala między innymi na układanie gier na osobnych „półkach”. - Ruszyła otwarta beta nowej Biblioteki Steam - wiadomość - 2019-09-17
Nowa wersja Biblioteki Steam pozwala między innymi na układanie gier na osobnych „półkach”.

Nową Bibliotekę przygotowano w taki sposób, by zaoferować graczom „wszystko w jednym miejscu”. Otrzymujemy więc przejrzyste informacje o aktualizacjach i wydarzeniach dla danej gry, możliwość szybkiego powrotu do ostatniej rozgrywki lub sprawdzenia jednej ze świeżo zakupionych pozycji, a także sposobność do zajrzenia znajomym „przez ramię” i sprawdzenia, w co ostatnio grali. Poza tym twórcy oddają nam do dyspozycji szersze możliwości w zakresie organizacji naszej kolekcji gier.

Przypomnijmy jeszcze, że o tym, iż biblioteka Steam doczeka się nowego wyglądu, po raz pierwszy usłyszeliśmy w marcu bieżącego roku; wówczas mogliśmy też zapoznać się z pierwszymi konkretami na temat dodatkowych funkcjonalności, a także spojrzeć na grafiki prezentujące nowy projekt firmy Valve. Na początku września poznaliśmy natomiast garść kolejnych szczegółów na temat przygotowywanych nowości.

  1. Oficjalna strona internetowa platformy Steam