Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 września 2019, 21:45

BioWare nadal naprawia Anthem - nie będzie dużych nowości przez resztę roku

BioWare po raz kolejny zapewniło o tym, że studio nie ma zamiaru rezygnować z dalszego wsparcia dla Anthem. Mimo niewielkiej aktywnej bazy graczy deweloperzy nie porzucają swojego dzieła. Rezygnują oni jednak z wcześniejszych planów rozwoju, stawiając większy nacisk na naprawę gry niż dostarczanie nowej zawartości/funkcji.

W atmosferze wielkiego oczekiwania i w towarzystwie kosztującej dziesiątki milionów dolarów kampanii reklamowej, Anthem zadebiutowało w sprzedaży pod koniec lutego tego roku. Jak wiemy, tytuł okazał się rozczarowaniem, nie tylko dla fanów BioWare, ale także dla jego wydawcy, firmy Electronic Arts. W opublikowanym dziś wpisie na oficjalnym blogu studia przedstawiciele dewelopera kreślą plany na przyszłość produkcji, zapewniając nielicznych wciąż zainteresowanych nią fanów, że nie mają zamiaru o niej zapomnieć.

Twórcy równocześnie podkreślili jednak, że porzucają ambitne plany rozwoju gry, które podzielone były na następujące po sobie akty nowej historii. Ich pierwsza wersja została przedstawiona na początku lutego tego roku, a więc jeszcze przed debiutem Anthem. Z opublikowanych wówczas celów udało się zrealizować jedynie jeden znaczący, którym był event Cataclysm. Decyzja ta nie powinna jednak wywoływać zdziwienia, bowiem przedpremierowy harmonogram aktualizacji zniknął po cichu z oficjalnej strony Anthem już kilka miesięcy temu. Gracze otrzymają więc na razie tylko nowe sezonowe wydarzenia, a także drobne i znaczące poprawki w poszczególnych systemach rozgrywki. Na kolejne duże nowości będziemy musieli czekać jeszcze przez dłuższy czas. Deweloperzy nie precyzują jednak, jak długo, zapewniając tylko o swoim mocnym zaangażowaniu w prace nad projektem.

We wpisie BioWare podziękowało także wszystkim grającym za udział w wydarzeniu Cataclysm, które, jeżeli wierzyć deweloperom, okazało się ogromnym sukcesem. Event miał zaowocować wprowadzeniem wielu zmian do zabawy, które zaproponowane zostały przez graczy. Warto zaznaczyć, że nawet w oczach największych fanów opinie na temat wydarzenia były dalekie od pozytywnego tonu, który próbuje narzucić BioWare. Cataclysm był przygotowywany przez kilka miesięcy i testowany przez kolejne tygodnie, a mimo tego okazał się mało atrakcyjną wydmuszką nieoferującą interesującej zawartości i innych oczekiwanych nowości.

Na koniec warto dodać, że osoby śledzące na bieżąco wieści o Anthem z pewnością zauważą, że opublikowana dziś deklaracja BioWare jest tylko rozszerzeniem tego, co przedstawiciele studia mówili na początku tego miesiąca. Informacje płynące od EA i BioWare nadal nie precyzują tego, co producenci mają zamiar zrobić z grą w przyszłości, poza tym, że nie chcą jej całkowicie porzucić. W tej chwili z tytułem bawi się jedynie niewielka garstka zapaleńców, która od miesięcy ma problemy ze znalezieniem partnerów do drużynowego co-opa. W utrzymaniu zainteresowania grą producentom mają pomagać obniżki ceny oraz wprowadzenie gry do usługi EA Access i Origin Access. Nowe życie w Anthem może jednak tchnąć dopiero przejście na tryb free-to-play, ale bez kompletnego przebudowania tytułu i rozszerzenia jego zawartości, rozwiązanie to byłoby krótkotrwałe.

Jeżeli wierzyć BioWare, nad grą wciąż pracuje zaangażowany zespół deweloperów. - BioWare nadal naprawia Anthem - nie będzie dużych nowości przez resztę roku - wiadomość - 2019-09-17
Jeżeli wierzyć BioWare, nad grą wciąż pracuje zaangażowany zespół deweloperów.
  1. BioWare – strona oficjalna
  2. Anthem - strona oficjalna
  3. Anthem - kompendium wiedzy
  4. Anthem - poradnik
  5. Recenzja Anthem – gry, którą kocham i nienawidzę