Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 października 2019, 18:20

autor: Ender

Ruszył pre-order RDR2 na PC - ceny i edycje

Na pecetowej platformie sprzedaży Rockstara ruszyły pre-ordery na cyfrowe wydanie Red Dead Redemption 2, które dostępne będzie w dwóch wariantach. Poznaliśmy polskie ceny obu edycji, a także oferowaną przez nie zawartość. Premiera gry na PC wyznaczona została na 5 listopada tego roku.

Pecetowy port Red Dead Redemption 2 od kilku dni rozgrzewa dyskusje fanów grania na PC. Poznaliśmy już wymagania sprzętowe tytułu, a także jego oficjalną datę premiery w dystrybucji cyfrowej, która wyznaczona została na 5 listopada. Ponieważ do debiutu gry pozostało już niewiele czasu, w sklepie wydawcy ruszyła właśnie pełną parą przedsprzedaż gry, mająca zakończyć się 22 października, dzięki czemu dowiedzieliśmy się w jakich cenach i edycjach jest dostępna.

Po zainstalowaniu na naszym komputerze klienta Rockstar Games Launcher otrzymujemy dostęp do pre-orderów Red Dead Redemption 2. Gra sprzedawana jest obecnie w dwóch edycjach – Special Edition za 249,90 zł oraz Ultimate Edition za 309,90 zł. Zaznaczmy, że są to tymczasowo obniżone ceny. W promocji Rockstar oferuje bowiem rozszerzone wydanie tytułu w cenie jego standardowej wersji. W skład obu zestawów poza grą wchodzą także liczne pomniejsze DLC, w tym przedmioty kosmetyczne, których użyjemy w kampanii fabularnej oraz w Red Dead Online.

 1. Klient Rockstar Game Launcher
Za sprawą dodatkowych DLC, darmowych gier oraz innych atrakcji Rockstar chce zachęcić graczy do korzystania ze swojej platformy sprzedaży. - Ruszył pre-order RDR2 na PC - ceny i edycje - wiadomość - 2019-10-09
Za sprawą dodatkowych DLC, darmowych gier oraz innych atrakcji Rockstar chce zachęcić graczy do korzystania ze swojej platformy sprzedaży.

Red Dead Redemption 2 – edycja Specjalna – cena w pre-orderze 249,90 zł

 1. Standardowa wersja gry
 2. Dodatkowa misja z napadem na bank i kryjówka gangu w trybie fabularnym
 3. Czarny jabłkowity koń pełnej krwi angielskiej w trybie fabularnym
 4. Strój rewolwerowca z Nuevo Paraiso (kampania fabularna)
 5. Talizmany i ozdoby wzmacniające umiejętności w trybie fabularnym
 6. Ulepszenia statystyk w grze, premie gotówkowe i zniżki w trybie fabularnym
 7. Bezpłatny dostęp do dodatkowego uzbrojenia w trybie fabularnym (pistolet Volcanic, strzelba łuskowa, sztucer Lancaster)

Red Dead Redemption 2 – edycja Ultimate – cena w pre-orderze 309,90 zł

 1. Standardowa wersja gry
 2. Dodatkowa misja z napadem na bank i kryjówka gangu w trybie fabularnym
 3. Czarny jabłkowity koń pełnej krwi angielskiej w trybie fabularnym
 4. Strój rewolwerowca z Nuevo Paraiso (kampania fabularna)
 5. Talizmany i ozdoby wzmacniające umiejętność w trybie fabularnym
 6. Ulepszenia statystyk w grze, premie gotówkowe i zniżki w trybie fabularnym
 7. Bezpłatny dostęp do dodatkowego uzbrojenia w trybie fabularnym (pistolet Volcanic, strzelba łuskowa, sztucer Lancaster)
 8. Dodatkowe stroje i bezpłatny wystrój obozu "przetrwanie" w trybie fabularnym
 9. Karo-kasztanowy koń pełnej krwi angielskiej w trybie fabularnym
 10. Premia do rangi w trybie online (przyspieszone zdobywanie doświadczenia do 25 poziomu)
 11. Bezpłatny dostęp do dodatkowego uzbrojenia w trybie online (pistolet Volcanic, strzelba łuskowa, sztucer Lancaster)

Pamiętajmy również, że wszyscy gracze, którzy złożą zamówienie przedpremierowe na Red Dead Redemption 2 w sklepie Rockstara otrzymają także bez dodatkowych kosztów dwie pełne wersje wybranych gier z katalogu dewelopera. Zamawiający mogą wybierać spośród następujących tytułów:

 1. Grand Theft Auto III
 2. Grand Theft Auto: Vice City
 3. Grand Theft Auto: San Andreas
 4. Bully: Scholarship Edition
 5. L.A. Noire: The Complete Edition
 6. Max Payne 3: The Complete Edition

Poza tym, po premierze gry klienci Rockstara otrzymają także kilka bonusowych DLC do gry. W trybie fabularnym czekać będzie na nich zestaw do przetrwania w głuszy, koń bojowy, nowa mapa skarbów (Le Tresor des Mortes), a także zastrzyk pieniędzy. W trybie online zyskają natomiast aż 50 sztabek złota. Wszystkie te atrakcje mają zachęcić graczy do pobrania klienta Rockstar Games Launcher i zakupów w sklepie dewelopera, pozwalających uniknąć mu kosztownych prowizji narzucanych przez konkurencyjne platformy sprzedaży, takie jak Steam i Epic Games Store. Nie znaczy to jednak, że gra nie pojawi się w ich ofercie.

Red Dead Redeption 2 zadebiutuje w Epic Games Store jeszcze w listopadzie. Sklep zacznie przyjmować pre-ordery od 23 października. Będą one jednak pozbawione części atrakcyjnych bonusów oferowanych przez Rockstara. Na Steama produkcja trafi z opóźnieniem i kupimy ją tam dopiero w grudniu (dokładna data nie jest jeszcze znana). Fanów wydań pudełkowych zawiedzie z pewnością także fakt, że pecetowe wydanie tytułu nie znajdzie się na półkach marketów z elektroniką. Nasze źródła donoszą, że nie ma co liczyć na pudełkową dystrybucję gry w Polsce. Firma Cenega, która odpowiadała dystrybucję konsolowego RDR 2, odmówiła nam komentarza na ten temat.

 1. Oficjalna strona internetowa firmy Rockstar Games
 2. Recenzja gry Red Dead Redemption 2
 3. Poradnik do gry Red Dead Redemption 2
 4. Kompendium wiedzy o Red Dead Redemption 2