Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2022, 12:16

RuneScape otrzyma planszówkę i papierowe RPG

Wydawnictwo Steamforged Games zapowiedziało planszówkę oraz papierowe RPG, stanowiące stołowe adaptacje gry RuneScape, czyli popularnego MMORPG studia Jagex.

W SKRÓCIE:
  1. RuneScape zostanie przerobione na planszówkę i stołowa grę fabularną,
  2. premiera obu projektów odbędzie się w tym roku,
  3. wpierw ukaże się planszówka, która pozwoli na zabawę 1-5 osobom,
  4. papierowe RPG będzie kompatybilne z mechaniką piątej edycji Dungeons & Dragons.

Trend przerabiania przebojów komputerowych na gry stołowe trwa w najlepsze. Najnowszym tego przykładem stało się popularne MMORPG RuneScape, które doczeka się planszówki oraz papierowej gry fabularnej.

Oba projekty ukażą się w tym roku i odpowiada za nie amerykańska firma Steamforged Games. Ma ona duże doświadczenie w tworzeniu stołowych adaptacji popularnych gier wideo. Wcześniej wypuściła takie produkcje, jak Resident Evil: The Board Game, Devil May Cry: The Bloody Palace Board Game, Horizon Zero Dawn: The Board Game, Monster Hunter World: The Board Game czy Dark Souls: The Board Game. Ta ostatnia pozycja jest największym sukcesem w historii wydawnictwa – jej sprzedaż przekroczyła pół miliona egzemplarzy.

RuneScape otrzyma planszówkę i papierowe RPG - ilustracja #1
Obie gry ukażą się w tym roku.

W pierwszej kolejności na rynek trafi planszówka RuneScape, a jej premierę poprzedzi zbiórka w serwisie Kickstarter, pełniąca również rolę akcji preorderowej. Gra pozwoli na zabawę solo lub w grupie liczącej do pięciu osób. Gracze wcielą się w bohaterów i wezmą udział w fabularnych przygodach w krainie Gielinor. Skorzystają z systemu crafingu, ulepszą statystyki postaci i ekwipunku, spotkają się z NPC-ami oraz zabawią w wielu słynnych lokacjach dobrze znanych fanom komputerowego pierwowzoru.

Z kolei stołowe RPG od razu trafi do sklepów, bez poprzedzającej to zbiórki crowdfundingowej. Gra ukaże się w formie księgi w twardej oprawie, której mechanika będzie kompatybilna z piątą edycją Dungeons & Dragons.

RuneScape to mocna marka, więc jej stołowe adaptacje powinny cieszyć się dużą popularnością. W zapowiadającej je notce prasowej poinformowano, że w różne wcielenia tej gry zagrało już ponad 300 mln osób, a łączny przychód przekroczył miliard dolarów.

  1. Stormforged Games – oficjalna strona firmy