Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 grudnia 2018, 12:36

Rozczarowująca sprzedaż cyfrowych wersji gier Fallout 76 i Battlefield 5

Dzięki nowemu raportowi firmy SuperData poznaliśmy wyniki sprzedaży cyfrowych wydań gier Fallout 76 i Battlefield V. Obie poradziły sobie gorzej niż poprzednie odsłony tych serii, czyli Fallout 4 i Battlefield 1.

Battlefield V sprzedaje się poniżej oczekiwań. - Rozczarowująca sprzedaż cyfrowych wersji gier Fallout 76 i Battlefield 5 - wiadomość - 2018-12-21
Battlefield V sprzedaje się poniżej oczekiwań.

Grupa analityczna SuperData wypuściła raport z listopadowymi wynikami dystrybucji cyfrowej na światowym rynku gier. Ta kategoria, wraz z mikropłatnościami i abonamentami, przyniosła 9,05 mld dolarów. To spadek o 1% w porównaniu z analogicznym miesiącem roku ubiegłego.

W listopadzie gracze kupili 1,4 miliona cyfrowych egzemplarzy Fallout 76 oraz 1,9 mln Battlefielda V. Obie produkcje zaliczyły słabsze debiuty w tej kategorii niż poprzednie odsłony tych marek, czyli Fallout 4 oraz Battlefield 1. W przypadku BF5 wiemy, że także pudełkowa wersja radzi sobie gorzej niż BF1. Nic zatem dziwnego, że firma Electronic Arts obniżyła prognozy przychodów za ten rok rozliczeniowy.

Widać również mocne wyhamowanie rozwoju trybu Ultimate Team. Przychody z niego w seriach FIFA oraz Madden zwiększyły się jedynie o 1% w porównaniu z ubiegłym rokiem, podczas gdy w 2017 r. zanotowano 25-procentowy wzrost.

Dobroczynny wpływ dodatku Forsaken na popularność oraz przychody Destiny 2 okazał się krótkotrwały i w obu tych kategoriach gra powróciła już do poziomu sprzed premiery rozszerzenia.

Ponadto o 33% spadły przychody Tom Clancy's Rainbow Six: Siege w porównaniu z listopadem 2017 r. W październiku również zanotowano spadek. Analitycy twierdzą, że wynika to głównie z premiery wielu dużych sieciowych produkcji, takich jak Call of Duty: Black Ops 4, Red Dead Online oraz wspomnianych już gier Fallout 76 oraz Battlefield V.

Tradycyjnie, najciekawszym elementem raportu SuperData były zestawienia najpopularniejszych gier listopada. Analizując je, należy pamiętać, że wszystkie poniższe listy są ustawione według przychodów, a nie liczby kupionych egzemplarzy lub pobranych aplikacji.

Gry pecetowe

#

Gra:

1.

League of Legends

2.

Dungeon Fighter Online

3.

Crossfire

4.

Fortnite: Battle Royale

5.

Battlefield V

6.

PlayerUnknown’s Battlegrounds

7.

The Sims 4

8.

World of Tanks

9.

Counter-Strike: Global Offensive

10.

Dota 2

Gry konsolowe

#

Gra:

1.

Red Dead Redemption II

2.

FIFA 19

3.

Call of Duty: Black Ops IIII

4.

Fortnite: Battle Royale

5.

Fallout 76

6.

Battlefield V

7.

NBA 2K19

8.

Grand Theft Auto V

9.

Madden NFL 19

10.

Assassin’s Creed Odyssey

Gry mobilne

#

Gra:

1.

Pokemon GO

2.

Honour of Kings/Arena of Valor

3.

Candy Crush Saga

4.

Monster Strike

5.

Clash of Clans

6.

Fate/Grand Order

7.

Puzzle & Dragons

8.

Knives Out

9.

Clash Royale

10.

Toon Blast

  1. SuperData – strona oficjalna