Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 grudnia 2018, 12:29

autor: Czarny Wilk

Predator kontra Święty Mikołaj w świetnej animacji poklatkowej

Z okazji wydania na Blu-ray filmu Predator 20th Century Fox przygotowało krótki filmik przedstawiający starcie ikonicznego myśliwego z prawdziwą legendą - samym Świętym Mikołajem.

Predator, wyreżyserowany przez Shane’a Blacka reboot kultowego klasyka o kosmicznym łowcy, który przylatuje na Ziemię, by urządzić sobie polowanie na ludzi, kilka dni temu doczekał się premiery na płytach Blu-ray. Z tej okazji 20th Century Fox przygotowało nietypowy film reklamowy, na którym kultowy myśliwy mierzy się ze swoim największym wyzwaniem – Świętym Mikołajem. Trwający nieco ponad dwie minuty filmik przygotowany został za pomocą animacji poklatkowej i zawiera sporo brutalnych scen, odradzamy więc oglądanie go młodszym widzom.

Można zaryzykować stwierdzenie, że to najlepszy film o Predatorze od lat – nawet jeśli trwa mniej niż 150 sekund. - Predator kontra Święty Mikołaj w świetnej animacji poklatkowej - wiadomość - 2018-12-21
Można zaryzykować stwierdzenie, że to najlepszy film o Predatorze od lat – nawet jeśli trwa mniej niż 150 sekund.

Oprócz humoru opartego głównie na absurdzie sytuacji, fani oryginalnego Predatora z 1987 roku powinni bez problemu odnaleźć tu także sporo nawiązań do kultowego klasyka z Arnoldem Schwarzeneggerem w roli głównej. Produkcję można zobaczyć poniżej:

Nowy Predator zadebiutował we wrześniu 2018 roku, zbierając chłodne recenzje (33% pozytywnych recenzji w serwisie Rotten Tomatoes) i zarabiając 160,5 miliona dolarów przy budżecie 88 milionów dolarów. W filmie wystąpili Boyd Holbrook, Trevante Rhodes, Olivia Munn i Jacob Tremblay.

Warto wspomnieć, że specjalnego świątecznego materiału reklamowego doczekała się także pierwsza Szklana pułapka z Bruce’em Willisem. W tym wypadku nie zdecydowano się na tworzenie żadnego nowego materiału, a po prostu twórcze zmontowanie już istniejących scen – w efekcie klasyk kina akcji na zwiastunie zaczyna przypominać świąteczną komedię.

  1. Recenzja filmu Predator w serwisie Gameplay.pl