Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 maja 2019, 09:23

Rewelacyjna sprzedaż Mordhau

Studio Triternion poinformowało, że sprzedało już prawie pół miliona egzemplarzy gry Mordhau. Ponadto rekordem aktywności pierwszego tygodnia było 60 tys. graczy bawiących się jednocześnie.

 

Mordhau podbiło serca graczy. - Rewelacyjna sprzedaż Mordhau - wiadomość - 2019-05-07
Mordhau podbiło serca graczy.
PIERWSZY TYDZIEŃ MORDHAU NA RYNKU TO:
  1. prawie pół miliona sprzedanych egzemplarzy gry,
  2. rekord aktywności - 60 tys. graczy bawiących się jednocześnie.

Niezależne studio Triternion ma powody do zadowolenia. Zespół pochwalił się, że Mordhau, czyli jego debiutancka produkcja, za chwilę przekroczy pułap pół miliona sprzedanych egzemplarzy. Ten imponujący wynik udało się osiągnąć w tydzień od premiery.

Gra jest produkcją nastawioną na potyczki sieciowe, więc twórcy poinformowali również, że rekordem aktywności w pierwszym tygodniu było 60 tysięcy graczy bawiących się jednocześnie, co nastąpiło przedwczoraj, czyli 5 maja.

Przypomnijmy, że Mordhau ukazało się 29 kwietnia tego roku. Gra dostępna jest wyłącznie na PC i nie oferuje polskiej wersji językowej.

Autorzy liczyli na udaną premierę, ale skala sukcesu mocno ich zaskoczyła. Serwery nie były przygotowane na aż tak duże oblężenie, w efekcie czego wystąpiły problemy ze stabilnością i lagi. Gracze musieli także zmagać się z błędami powodującymi brak przydzielania właściwych nagród w postaci złota i punktów doświadczenia.

Obecnie autorzy koncentrują się na ulepszeniu strony technicznej gry. Wspomniane wcześniej straty w złocie i punktach XP zostaną wynagrodzone w następnej aktualizacji. W dalszych planach jest rozbudowanie zawartości Mordhau. Twórcy pracują nad dwiema nowymi mapami o nazwach Castello oraz Feitoria. Chcą również wprowadzić rankingowe tryby rozgrywki, zaczynając od pojedynków.

Nie zabraknie też dodatkowych części pancerzy oraz nowych skórek. Ponadto autorzy zamierzają udostępnić narzędzia moderskie, gdyż wielu fanów prosi o możliwość tworzenia własnej zawartości.

  1. Oficjalna strona gry