Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 kwietnia 2019, 10:32

autor: Aquma

Premiera Mordhau - gry w stylu Mount and Blade: Warband i Chivalry

Dziś premiera Mordhau – sieciowej gry akcji od studia Triternion, która pozwala na toczenie średniowiecznych bitew z udziałem 64 graczy. Produkcja może się pochwalić widowiskowym systemem walki wręcz.

Mordhau debiutuje na rynku. - Premiera Mordhau - gry w stylu Mount and Blade: Warband i Chivalry - wiadomość - 2019-04-29
Mordhau debiutuje na rynku.

MORDHAU W SKRÓCIE:

 1. Producent: Triternion
 2. Wydawca: Triternion
 3. Gatunek: sieciowa gra akcji
 4. Platformy: PC
 5. Data premiery: 29 kwietnia 2019 r.

Dziś na rynku debiutuje Mordhau – stworzona przez niezależne studio Triternion sieciowa gra akcji, która jest osadzona w realiach średniowiecznych. Produkcja przypomina takie tytuły, jak Chivalry: Medieval Warfare, Mount & Blade: Warband czy For Honor. Jej chlubą jest widowiskowy system walki wręcz, umiejętnie równoważący realizm i dobrą zabawę. Mordhau jest dostępne wyłącznie na komputerach, w ramach platformy Steam.

Gra studia Triternion pozwala brać udział w różnego rodzaju starciach – zarówno „zwyczajnych” bitwach, jak i oblężeniach, w czasie których musimy budować fortyfikacje i obsługiwać potężne maszyny wojenne. Istnieje też możliwość dostosowania wyglądu i ekwipunku swojego bohatera (poza sprzętem do walki w zwarciu korzystamy również z broni miotanej, na przykład łuków).

Podstawą rozgrywki jest sieciowy tryb wieloosobowy – możemy zarówno rywalizować z innymi ludźmi, jak i współpracować z nimi, stając naprzeciw legionów wrogów kontrolowanych przez AI. W pojedynczej rozgrywce uczestniczyć może do 64 graczy. Tytuł studia Triternion oferuje też możliwość szlifowania swoich umiejętności w starciach z botami (tego typu zabawa nie wymaga połączenia z Internetem).

Mordhau – wymagania sprzętowe

Minimalne:

 1. Procesor: Intel Core i5-4670 3.4 GHz
 2. Pamięć RAM: 8 GB
 3. Karta grafiki: 2 GB GeForce GTX 680 lub lepsza
 4. Dysk twardy: 20 GB HDD
 5. System operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit

Rekomendowane:

 1. Procesor: Intel Core i5-6600K 3.5 GHz
 2. Pamięć RAM: 16 GB
 3. Karta grafiki: 6 GB GeForce GTX 1060 lub lepsza
 4. Dysk twardy: 20 GB HDD
 5. System operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit
 1. Mordhau – strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.