Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 stycznia 2018, 09:55

autor: Adrian Werner

Mordhau - średniowieczna szermierka na nowym gameplayu z rozgrywką

Zespół Triternion opublikował nowy filmik z rozgrywką ze średniowiecznej gry akcji Mordhau. Ponadto autorzy poinformowali o opóźnieniu startu zamkniętych beta-testów.

MORDHAU W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Triternion
  2. Wydawca: Triternion
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy: PC
  5. Data premiery: 2018 r.

Słoweńskie studio Triternion wypuściło nowy materiał video z projektu Mordhau, czyli sieciowej gry akcji, która pozwoli na wzięcie udziału w średniowiecznych bitwach. Filmik trwa prawie siedem minut i pokazuje fragmenty rozgrywki z zamkniętych alfa-testów.

Materiał koncentruje się przede wszystkim na walce za pomocą broni białej i wirtualna szermierka prezentuje się na nim bardzo obiecująco. Testowana obecnie alfa ogranicza się do tego typu potyczek, a bronie dystansowe, takie jak łuki czy kusze, dodane zostaną dopiero w późniejszych stadiach produkcji.

Gra powstaje na bazie silnika Unreal Engine. - Mordhau - średniowieczna szermierka na nowym gameplayu z rozgrywką - wiadomość - 2018-01-30
Gra powstaje na bazie silnika Unreal Engine.

Twórcy poinformowali także o opóźnieniu startu zamkniętej bety. Początkowo miała ona ruszyć w tym miesiącu, ale prace się wydłużyły. Aby wynagrodzić to graczom, którzy wsparli projekt na Kickstaterze sumą zapewniającą dostęp do beta-testów, autorzy wyślą tym osobom klucze do alfy.

Przypomnijmy, że Mordhau powstaje dzięki hojności samych graczy, którzy w zeszłym roku podczas crowdfundingowej zbiórki wsparli studio Triternion kwotą 298 tysięcy dolarów. Produkcja wzbudziła zainteresowanie m.in. za pomocą rozbudowanego systemu walki, pozwalającego na pełną kontrolę ruchów oręża za pomocą myszki lub pada. Autorzy chwalą się, że gra pozwoli na ataki z 240 kątów.

Mordhau zmierza wyłącznie na pecety. Gra ma zadebiutować w tym roku, ale na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie możemy spodziewać się jej premiery.

  1. Oficjalna strona gry

Ostatnia aktualizacja: 2018-01-30

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Mordhau

Mordhau