Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 marca 2017, 12:35

autor: MiqT

Wielki turniej w Heroes of the Storm - Sieciowe Wieści (17/03/2017)

Witamy w kolejnej odsłonie Sieciowych Wieści, w której piszemy m.in. o średniowiecznej grze akcji Mordhau, o potencjalnym wydaniu Overwatch na Nintendo Switch, o zamkniętej becie gry Paladins: Champions of the Realm na konsolach oraz o misjach specjalnych z czołgiem Premium w nagrodę w World of Tanks. Zapraszamy!

Mordowanie w Mordhau

Mordhau to tytuł, który został ufundowany przez darczyńców w serwisie Kickstarter w błyskawicznym czasie 24 godzin, a obecnie suma zebranych pieniędzy przewyższa dwukrotnie ustalony przez twórców, studio Team Mordhau, pułap. Co urzekło graczy w tej brutalnej grze sieciowej, z akcją umiejscowioną w czasach średniowiecza?

Przede wszystkim jest to rozbudowany system walki. Daje on niezwykle spory wachlarz ruchów – od zwykłych cięć po parowanie ciosów i robienie uników. Dodatkowym atutem jest możliwość personalizacji całego rynsztunku, jaki zawodnicy zakładają na swoje awatary. Co więcej, wybór zbroi ma realny wpływ na zachowanie naszej postaci – ciężka zbroja daje lepszą ochronę, ale ogranicza ruchy. Z kolei lekkie opancerzenie zapewnia mniejszą ochronę przed obrażeniami, jednak pozwala na wykonywanie szybkich uników.

Dzięki finansowemu zastrzykowi z Kickstartera twórcy prognozują wpuszczenie pierwszych wersji gry w marcu 2018. Gra zawita również na Steam, kiedy tylko będzie taka możliwość.

Nowy tryb w Rocket League

Rocket League to futurystyczna gra sportowa, łącząca w sobie zasady piłki nożnej oraz zabawy zdalnie sterowanymi pojazdami. Tytuł bawi graczy od dwóch lat, zaś niedługo otrzyma zupełnie nowy wymiar rozgrywki.

Jak poinformowało na swojej stronie studio Psyonix, 22 marca planowane jest wypuszczenie łatki z nowym, darmowym trybem o nazwie Dropshot. Rywalizacja odbywać się będzie na sześciokątnej arenie Core 707, zbudowanej z heksagonów. Zadaniem graczy będzie niszczenie wspomnianych wielokątów za pomocą naelektryzowanej piłki. Jeśli ta wpadnie przez dziurę po stronie oponenta, zdobywany jest punkt.

Wprowadzenie trybu Dropshot łączy się też z nową statystyką - obrażeniami. Te rosną wraz z czasem unoszenia się piłki w powietrzu (im dłużej ta jest odbijana bez zetknięcia z podłożem, tym większe obrażenia zada). Przekłada się to na liczbę niszczonych paneli - im większa moc, tym większe zniszczenia.

Wraz z wprowadzeniem Dropshot, w grze pojawi się specjalny pojazd Endo (do wygrania z nowych skrzynek Turbo Crate) oraz różne elementy kosmetyczne.

PLAYERUNKNOWN's Battlegrounds na platformie Steam

Gra od Bluehole cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród graczy. Niedawno studio zaczęło sprzedawać swój tytuł w wersji pre-order w kwocie 29,99 dolarów (około 120 złotych) za wersję podstawową oraz 39,99 dolarów (niecałe 160 złotych) za wersję Deluxe (obie dawały możliwość uczestniczenia w zamkniętej becie), a już pojawiła się informacja o wypuszczeniu gry na Steam.

Według doniesień od producenta gry, PLAYERUNKNOWN's Battlegrounds pojawi się na platformie Valve 23 marca jako gra w trybie Early Access. Jednocześnie, podczas kolejnych weekendów, będą też trwały testy zamkniętej bety. Warto dodać, że w związku z dodaniem gry do oferty Steam wycofana zostanie możliwość dokonowyania pre-orderów (stanie się to 19 marca).

Overwatch na platformie Nintendo Switch?

Overwatch to tytuł, który zdobywa coraz większą popularność. Strzelanka FPP ze stajni Blizzarda stała się swoistym potwierdzeniem, że amerykański gigant potrafi odnaleźć się w każdym gatunku gier.

Ostatnio o grze zrobiło się znowu głośno przy okazji wypuszczenia przez Nintendo konsoli Switch. Jeff Kaplan, główny reżyser tytułu, nie ukrywał swoich zachwytów nad nowym sprzętem firmy Fusajiro Yamauchiego. Gracze szybko połączyli wątki i w sieci pojawiły się spekulacje, czy Overwatch nie zawita i na tę konsolę. W końcu w tytuł Blizzarda, prócz „pececiarzy”, mogą grać też posiadacze Xboksa One oraz PlayStation 4. Kaplan szybko ostudził spekulacje graczy swoim wpisem na portalu Reddit:

„Kocham Switch! Moją drugą ulubioną platformą gamingową jest 3DS. Stworzenie wersji Overwatch pod Switch jest dla nas sporym wyzwaniem. Jednakże zawsze pozostajemy otwarci na poznawanie nowych platform”.

Warto tutaj wierzyć w słowa klasyka – „nigdy nie mów nigdy”.

Wielki turniej w Heroes of the Storm

Blizzard poinformował na swojej turniejowej stronie o kolejnych zmaganiach z cyklu Heroes of the Dorm. Zaczynając od tego weekendu (18-19 marca), sześćdziesiąt cztery drużyny staną w szranki o główną nagrodę z puli liczącej 500 000 dolarów! Finały rozgrywek odbędą się 8 kwietnia w Las Vegas.

Jednocześnie Blizzard dorzucił do rozgrywki kilka smaczków dla widzów zmagań, którzy mogą obstawiać zwycięską drużynę. Jeżeli typ będzie trafny, zwycięzca zabawy zostanie nagrodzony specjalnymi dodatkami do gry oraz sowitą kwotą pieniężną.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę turniejową Heroes of the Dorm.

Paladyni testowani na konsolach

Hi-Rez Studios, twórcy Paladins: Champions of the Realm, ogłosili rozpoczęcie zamkniętych beta testów swojego tytułu na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One. Gracze mają możliwość przetestowania całej zawartości sezonu pierwszego, wliczając w to 22 bohaterów, możliwość ich customizacji, pojedynki 3 na 3 oraz granie w trybie co-op.

Aby uczcić start bety, studio ogłosiło także turniej pod nazwą „Wojna Konsol”. Zmagania odbędą się na słynnym festiwalu Dreamhack, który odbędzie się w Walencji w dniach 13-15 lipca. Pula nagród do zgarnięcia to 50 000 dolarów.

Grę można nabyć tutaj w cenie 15 dolarów (60 złotych).

Minimaraton w World of Tanks

Od zeszłej niedzieli 12 marca gracze mogą wziąć udział w mini-maratonie, jaki przygotował dla nich wydawca World of Tanks, studio Wargaming.net. Podczas trwania owego maratonu, każdy uczestnik ma okazję zdobyć za darmo czołg T25 Pilot, pojazd Premium VIII tieru nacji amerykańskiej.

Zadaniem graczy jest wykonywanie przez kolejne 15 dni specjalnych wyzwań, jakie przyszykowali dla nich twórcy gry. Zazwyczaj zadania są dosyć proste i polegają na wygraniu określonej liczby bitew czy zadaniu konkretnej ilości obrażeń przez nasze czołgi. Aby zdobyć T25 Pilot, czołgiści muszą wykonać przynajmniej 13 z 15 dostępnych wyzwań. Jeżeli się okaże, że ktoś będzie musiał opuścić więcej dni w maratonie, nic straconego – WG dało możliwość „usprawiedliwienia” nieobecności przez wykupienie specjalnego tokena za cenę niecałych 10 złotych.

Oczywiście istnieje możliwość zakupienia pojazdu w zestawie, bez konieczności wykonywania zadań. W takim przypadku gracze mają dwie oferty do wyboru – zestaw za 172 złote zawierający czołg i rezerwy osobiste oraz zestaw za 260 złotych, w którym dodatkowo gracz otrzymuje złoto (8500) oraz 30 dni Premium.