Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 czerwca 2019, 10:16

autor: Adrian Werner

Mordhau z ponad milionem sprzedanych egzemplarzy i nowym patchem

Mordhau wciąż sprzedaje się jak ciepłe bułeczki. Autorzy poinformowali, że grę nabyło już ponad milion osób. Produkcja otrzymała również nową aktualizację, wprowadzającą dodatkową mapę i uzbrojenie.

Średniowieczne starcia w Mordhau wyraźnie przypadły graczom do gustu. - Mordhau z ponad milionem sprzedanych egzemplarzy i nowym patchem - wiadomość - 2019-06-09
Średniowieczne starcia w Mordhau wyraźnie przypadły graczom do gustu.

Niezależne studio Triternion pochwaliło się, że sprzedało już ponad milion egzemplarzy Mordhau, czyli sieciowej gry akcji pozwalającej brać udział w średniowiecznych bitwach. Ten imponujący wynik udało się uzyskać w trochę ponad miesiąc od premiery.

Przypomnijmy, że Mordhau ukazało się 29 kwietnia tego roku. Gra dostępna jest wyłącznie na PC i nie oferuje polskiej wersji językowej. Produkcja cały czas przyciąga przed monitory tłumy graczy. Według serwisu Steam Charts wczoraj, w najgorętszym momencie dnia, w tytuł bawiło się prawie 27 tys. osób.

NAJNOWSZY PATCH W SKRÓCIE:
  1. dodatkowa mapa (Crossroads),
  2. nowe uzbrojenie,
  3. poprawki systemu walki i balansu rozgrywki.

Aby uczcić przekroczenie progu miliona sprzedanych egzemplarzy, autorzy wypuścili świeżą aktualizację gry. Wprowadza ona nową mapę, nazwaną Crossroads, która koncentruje się na bitwach w dużej skali, z wykorzystaniem koni i artylerii.

Patch oferuje również nowe uzbrojenie w postaci oszczepów oraz wielofunkcyjnych toporów, które poza walką mogą pełnić role młotków służących do napraw. Aktualizacja wprowadziła także ulepszenia balansu map oraz uzbrojenia.

Ponadto łatka przyniosła drobne zmiany w systemie walki. Przykładowo, jeśli trzymamy klawisz aktywujący blok tarczą to po odbiciu ciosu nasza postać automatycznie przyjmie tę samą postawę, podczas gdy wcześniej musieliśmy ponownie nacisnąć ten sam klawisz.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Mordhau - poradnik do gry