Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 23 kwietnia 2010, 11:23

Respawn Entertainment przyciąga byłych pracowników Infinity Ward

Jeżeli sądzicie, że afera związana ze zwolnieniami w Infinity Ward dobiegła końca, to grubo się mylicie. W ostatnich godzinach w Sieci zagościło kilka dodatkowych informacji, związanych m.in. ze zwieraniem szeregów przez twórców studia Respawn Entertainment, a także wypłatą zaległych premii dla pracowników umierającego Infinity Ward.

Jeżeli sądzicie, że afera związana ze zwolnieniami w Infinity Ward dobiegła końca, to grubo się mylicie. W ostatnich godzinach w Sieci zagościło kilka dodatkowych informacji, związanych m.in. ze zwieraniem szeregów przez twórców studia Respawn Entertainment, a także wypłatą zaległych premii dla pracowników umierającego Infinity Ward.

Dowiedzieliśmy się w ten sposób, że studio Respawn Entertainment, powołane do życia na początku tego miesiąca przez Vincenta Zampellę oraz Jasona Westa, czyli byłych szefów Infinity Ward, z godziny na godzinę pozyskuje kolejnych pracowników firmy odpowiedzialnej za wyprodukowanie Call of Duty: Modern Warfare 1 i 2.

Dzięki bieżącemu śledztwu prowadzonemu przez serwis G4 wiemy, że aktualnie w ekipie Respawn Entertainment znajduje się już siedem takich osób. Oprócz Zampelii i Westa, założycieli studia, są to: Todd Alderman (główny projektant Modern Warfare 2), Mackey McCandlish (projektant MW2) Mark Grigsby (główny animator MW2), John Paul Messerly (animator MW2), Chris Cherubini (główny grafik, odpowiedzialny za projekty otoczenia w MW2), Rayme C. Vinson (programista) oraz Jon Shiring (programista). Ich przejścia były potwierdzane na łamach Facebooka, Twittera, a także serwisu społecznościowego dla profesjonalistów LinkedIn.

Z informacji ujawnianych przez kolejne osoby, które znalazły zatrudnienie w Respawn Entertainment, wynika, że studio rozpocznie działalność 1 maja. Wszystko wskazuje na to, że do tego czasu zespół zostanie uzupełniony o kolejnych byłych pracowników Infinity Ward. W sumie odeszło ich przecież trzynastu, przy czym niewykluczone jest, że nie były to wszystkie osoby rozważające rezygnację ze współpracy z IW.

Jednocześnie Dan Amrich z koncernu Activision poinformował za pośrednictwem Facebooka, że premie finansowe za sukces Modern Warfare 2, które miały być przyznane Vincentowi Zampelii oraz Jasonowi Westowi, zostały rozdysponowane pomiędzy pozostałych pracowników Infinity Ward. „Vince i Jason mieli otrzymać spore premie. Obecnie dzielimy je pomiędzy tych pracowników, którzy nie podjęli próby kradzieży sekretów firmy ”, czytamy w komentarzu. „Activision nie zachowało tych pieniędzy dla siebie – zgodnie z kontraktem przekazuje je ludziom, którzy pracują w IW. Musisz pracować w IW, aby je otrzymać ”.

Amrich odniósł się również do kwestii rezygnacji z pracy w Infity Ward. Mianowicie, według niego takową możliwość rozważają kolejni pracownicy studia. Amrich jest jednak pewny, że uda się uzupełnić braki „młodymi, ambitnymi ludźmi ”. Przedstawiciel Activision, odpowiedzialny w firmie za kontakty z klientami, skomentował także ostatnie „wybryki ” Bobby’ego Koticka, dyrektora generalnego koncernu. Amrich powiedział, że szanuje go jako biznesmena, jednakże ma przy tym nadzieję, że ograniczy on liczbę popełnianych gaf.

Więcej na temat afery znajdziecie w naszym artykule Fallout tygodnia: Medal of Duty.