Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 26 stycznia 2017, 12:22

Resident Evil, Toni Erdmann i Sztuka kochania - weekendowe premiery filmowe

Ostatni weekend stycznia przynosi kilka ciekawych premier - obejrzycie nagradzanego Toniego Erdmanna, finał sagi Resident Evil czy polską Sztukę kochania? A może kręci Was reżyserski debiut Ewana McGregora?

Resident Evil: Ostatni rozdział

Źródło: www.kinówki.pl
Źródło: www.kinówki.pl

Opis fabuły ostatniej (szłostej!) filmowej odsłony serii Resident Evil mówi wszystko – Alice i ferajna wracają do Ula, by zniszczyć Czerwoną Królową, która chce zlikwidować całą ludzką rasę. Fanom niczego więcej nie potrzeba, bo wszyscy nastawiają się tylko na piekielnie efektowny finał najlepiej zarabiającej kinowej sagi, która powstała na bazie gier. Czegokolwiek by o dziełach Andersona nie mówić, na pewno znalazły swoją niszę i spodobały się miłośnikom nie tylko gier, ale i głupkowatego kina akcji w ogóle. Do boju, Alice!

 1. Reżyseria: Paul W.S. Anderson
 2. Tytuł oryginalny: Resident Evil: The Final Chapter
 3. Grają: Milla Jovovich, Iain Glen, Ali Larter

Toni Erdmann

Źródło: www.kinówki.pl
Źródło: www.kinówki.pl

Wielki triumfator rozdania Europejskich Nagród Filmowych, zdobywca 5 statuetek i do tego film nominowany do Złotego Globu i Oscara. Niemiecka komedia o szalonym ojcu zapracowanej córki podbiła serca widzów. Ona mieszka w Bukareszcie, jest zapięta pod samą szyję i nie ma na nic czasu. On kocha ją nad życie i zrobi wszystko, by na jej twarzy zagościł uśmiech, a ona sama zaczęła żyć, w czym pomaga mu tytułowe, bardzo osobliwe alter ego.

 1. Reżyseria: Maren Ade
 2. Grają: Sandra Huller, Peter Simonischek, Michael Wittenborn

Sztuka kochania

Źródło: www.kinowki.pl
Źródło: www.kinowki.pl

Michalina Wisłocka to dla wielu prawdziwa bohaterka. Parała się zawodem seksuologa w sztywnych czasach PRL-u i zapragnęła wydać książkę, która nauczy Polaków czerpania radości z seksu. Opór władzy był wielki, ale niezłomność Wisłockiej jeszcze większa. Film zbiera świetne oceny i podobno jest zaskakująco aktualny. Dodatkowym smaczkiem jest wyśmienicie odtworzony klimat minionej epoki.

 1. Reżyseria: Maria Sadowska
 2. Grają: Magdalena Boczarska, Eryk Lubos, Justyna Wasilewska

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

 1. Amerykańska sielanka (reżyserski debiut Ewana McGregora, ekranizacja powieści Philipa Rotha, w której córka przykładnej rodziny zostaje oskarżona o terroryzm),
 2. Elle (dreszczowiec Paula Verhoevena z nominowaną do Oscara Isabelle Hupert w roli bezwzględnej szefowej firmy robiącej gry),
 3. Kłamstwo (biograficzny dramat o kobiecie pozwanej przez historyka zaprzeczającego istnieniu Holokaustu),
 4. Kod M (holenderski film familijny o poszukiwaniu jednego z czterech muszkieterów),
 5. Ostatni smok świata (ukraiński animowany film dla najmłodszych).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.