Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lipca 2020, 10:07

autor: Entelarmer

Resident Evil 8 - Capcom pyta o demo i Xbox Lockhart

Firma Capcom opublikowała ankietę dotyczącą Resident Evil Village. Japoński wydawca pyta w niej m.in. o zainteresowanie graczy wersją demo produkcji, a mimochodem potwierdza też istnienie konsoli Xbox Series S „Lockhart”.

Resident Evil 8 - Capcom pyta o demo i Xbox Lockhart - ilustracja #1
Czyżby Capcom przypadkiem potwierdził istnienie konsoli Xbox Series S?

W zeszłym miesiącu mieliśmy okazję dowiedzieć się sporo na temat Resident Evil Village, czyli nowej odsłony kultowej serii survival horrorów. Najwyraźniej przyszła pora się zrewanżować i teraz to my możemy powiedzieć twórcom, czego oczekujemy po ich produkcji. Capcom udostępnił na Twitterze ankietę poświęconą ósmemu Resident Evil. Zasadniczo firma zadaje pytania typowe dla tego typu kwestionariuszy: o posiadany i używany sprzęt, o obecną opinię na temat gry, skąd o niej wiemy, pożądane cechy etc.

Jednak są też dwie bardziej interesujące kwestie. Pierwsza z nich dotyczy platformy, na której planujemy zagrać w Resident Evil Village. Wśród dostępnych możliwości znalazła się opcja „Xbox Series X Digital Only Console”, czyli Xbox Series X w wersji bez napędu optycznego. Tym samym Capcom mógł potwierdzić istnienie Xbox Series S, znanego z przecieków pod roboczą nazwą Lockhart. Platforma ma być nieco słabsza od wersji Series X, lecz – jak wynika z plotek – o połowę tańsza. Jak dotąd nie otrzymaliśmy oficjalnego potwierdzenia istnienia tego urządzenia, aczkolwiek czerwcowy wyciek dokumentacji Microsoftu zdawał się rozwiewać wątpliwości w tej sprawie. Oczywiście jest możliwe, że Capcom wspomina po prostu o ewentualnej podstawowej wersji Xbox Series X bez napędu, lecz jak dotąd nie słyszeliśmy żadnych pogłosek na ten temat.

Druga ciekawa pozycja z ankiety dotyczy już samej gry. Capcom pyta, czy bylibyśmy zainteresowani wersją demonstracyjną Resident Evil Village. Nie jest to wielkim zaskoczeniem – dema ostatnich odsłon serii mogliśmy sprawdzić jeszcze przed premierą. Niemniej miło uzyskać potwierdzenie, że podobnie może być w przypadku ósmego Resident Evil. Gra zadebiutuje w 2021 roku na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox Series X i PlayStation 5. Tytuł jest już ukończony w 60%, możemy więc wierzyć, że obejdzie się bez opóźnień.