Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 września 2016, 10:54

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Resident Evil VII: Biohazard - demo pobrane przez 3 mln osób; zobacz nowy zwiastun

Firma Capcom poinformowała, że demo gry Resident Evil VII: Biohazard zostało pobrane przez 3 miliony osób i dziś doczeka się zaktualizowanej wersji dostępnej dla wszystkich użytkowników konsoli PlayStation 4. Dodatkowo opublikowano nowy zwiastun produkcji.

Podczas tegorocznych targów E3 firma Capcom zapowiedziała Resident Evil VII: Biohazard – kolejną odsłonę jednej z najpopularniejszych serii gier wideo. W momencie ujawnienia tytułu udostępniono też specjalną wersję demonstracyjną przeznaczoną dla subskrybentów PlayStation Plus na konsoli PlayStation 4. Grywalny fragment produkcji odniósł wielki sukces, gdyż wydawca ujawnił, że pobrało go przeszło 3 miliony graczy. Firma postanowiła więc wypuścić aktualizację dema nazwaną Twilight. Zadebiutuje ona dziś i wraz z nią tytuł stanie się dostępny dla wszystkich osób, a nie tylko dla aktywnych abonentów PS Plus. Ponadto doczekaliśmy się nowego zwiastuna, na którym pokazano fragmenty rozgrywki, w tym urywki prezentujące strzelanie oraz wyjątkowy posiłek z „uroczą” rodzinką.

Akcja produkcji rozegra się w domu rodziny Baker w Dulvey, w stanie Luizjana. Gracze wcielą się w niejakiego Ethana, który udaje się tam w poszukiwaniu swojej zaginionej żony. Jak nietrudno się domyślić, sprowadzi to na niego ogromne kłopoty i zmusi do walki o życie.

Choć wraz z debiutem Resident Evil VII: Biohazard seria doczeka się poważnej zmiany w postaci widoku FPP, tak rozgrywka ma nawiązywać do pierwszych odsłon cyklu. Osoby, które obawiały się, że będzie to kolejny horror polegający głównie na chodzeniu, mogą odetchnąć z ulgą, gdyż walka ma być równie ważnym elementem, co eksploracja, o czym dowiedzieliśmy się niedawno dzięki ESRB, a dzisiejsze nagranie tylko to potwierdza. Co ważne, tytuł nie zamieni się przez to w pierwszoosobową strzelankę i będzie wierny założeniom gatunku survival horror. Do tego nie zabraknie łamigłówek i ziół. Podczas zabawy nie uświadczymy za to sekwencji QTE.

Resident Evil VII: Biohazard – poznajcie głowę rodziny Bakerów. - Resident Evil VII: Biohazard - demo pobrane przez 3 mln osób; zobacz nowy zwiastun - wiadomość - 2016-09-15
Resident Evil VII: Biohazard – poznajcie głowę rodziny Bakerów.

Resident Evil VII: Biohazard ukaże się na konsolach PlayStation 4 (będzie można grać przy użyciu PlayStation VR), Xbox One oraz komputerach osobistych 24 stycznia 2017 roku. W przyszłości produkcja doczeka się trzech dodatków i przepustki sezonowej. Nie wiemy jeszcze w jakiej cenie będzie ona sprzedawana, ale wersja Deluxe Edition w PlayStation Store, zawierająca „podstawkę” i season passa, została wyceniona na 349 zł.

Pan Baker chyba nie przepada za nieproszonymi gośćmi. - Resident Evil VII: Biohazard - demo pobrane przez 3 mln osób; zobacz nowy zwiastun - wiadomość - 2016-09-15
Pan Baker chyba nie przepada za nieproszonymi gośćmi.